Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jednych żegnamy, innych przywitamy. Nowi wikariusze w parafiach


Dekretem biskupa płockiego zatwierdzone zostały tegoroczne zmiany wśród wikariuszy, dotyczące również naszego terenu. W tym roku zmieni się ich kilku w mławskich parafiach, ale też w Szreńsku i Wieczfni Kościelnej.  


Tegoroczne zmiany wśród wikariuszy w całej diecezji są nieliczne, nowe miejsca posługi obejmie zaledwie 31 księży.  Zapewne wpływa na to  sytuacja epidemiologiczna, ale też  coraz mniejsza się liczba księży czynnie pracujących w duszpasterstwie.

Poniżej podajemy nowe nominacje:

Nominacje w instytucjach diecezjalnych

Ks. mgr Krzysztof Drzazgowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Stanisława BM w Mławie, z dniem 26 sierpnia 2020 r., mianowany dyrektorem ekonomicznym w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku.

Nominacje wikariuszowskie (z dniem 1 lipca 2020 r.)

Ks. mgr Marek Czarciński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Tłuchowie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Szreńsku.

Nominacje wikariuszowskie (z dniem 26 sierpnia 2020 r.)

Ks. mgr Michał Fordubiński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Mławie.

Ks. mgr Mateusz Jesień, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jana Kantego w Mławie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Piotra Apostoła w Ciechanowie.

Ks. mgr Piotr Szulc, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Stanisława BM w Wieczfni Kościelnej, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Płocku.

Ks. mgr Patryk Zawadzki, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Gąbinie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Kantego w Mławie.

źródło: Diecezja Płocka

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x