Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zasłużyli na medal, a póki co, na ogromną pochwałę


Naprawdę warta naśladowania, wzorowa postawa czterech młodych chłopców. Karol, Wiktor i dwóch Aleksandrów próbowało ratować czyjeś życie. Do nie dającego oznak życia mężczyzny wezwali karetkę, wskazali jej właściwy dojazd i reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu ratowników.


Ta historia zdarzyła się w Mławie wczoraj wieczorem na osiedlu Zacisze.  Zadrzewiony teren na skraju tego osiedla to doskonałe miejsca do wakacyjnych zabaw również dla wspomnianych nastoletnich chłopców. Ta czwórka kolegów,  już dużo wcześniej zaobserwowała tam szałas, w którym przebywała trójka osób bezdomnych. Po krótkim czasie byli już znajomymi z widzenia , czasem ze sobą rozmawiali. Tak było do wczoraj.

– Zauważyliśmy, że jeden z panów przebywających w szałasie leży nieruchomo. Myśleliśmy, że jest chory, sprawdziliśmy i nie czuć było pulsu. Ja zadzwoniłem na alarmowy numer 112, a potem zgodnie z instrukcjami z pogotowia prowadziłem masaż serca do czasu przyjazdu pogotowia. Inni koledzy  w tym czasie pobiegli wskazać drogę karetce – relacjonuje Karol.

Z postawy chłopców bardzo dumni byli obecni na miejscu ratownicy medyczni. Choć ostatecznie okazało się, że mężczyzna zmarł, to chłopcy zachowali się wzorowo. Powiadomili służby ratownicze, wskazali dojazd i udzielili pierwszej pomocy.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
srs
srs
3 lata temu

to nie samowite . fakt że w TV jest dużo programu tego typu ale fakt ,faktem odwagi musieli mieć co nie miara . WOW

Super
Super
3 lata temu

Brawo chłopaki!!!

Pio
Pio
3 lata temu

;(

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x