Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rowerowy rajd w Wieczfni Kościelnej


Również w gminie Wieczfnia Kościelna nie brakuje amatorów aktywnego wypoczynku, a rowerowe rajdy zawsze cieszą się dużą popularnością. Rowerowy wypad to także dobra okazja by przyjrzeć się z bliska urokom najbliższego otoczenia, czego często nie dostrzegamy zza szyby samochodu. Ponad 15 kilometrów przejechali w minioną sobotę młodsi i starsi uczestnicy takiego rajdu w Wieczfni Kościelnej.


Cykliści wyruszyli z  Wieczfni Kościelnej poprzez Załęże i Turowo w stronę Bonisławia. Tam dłuższy postój i chwila zadumy miała miejsce przy pomniku upamiętniającym bohaterską śmierć w obronie granic Rzeczypospolitej Feliksa Ignacego Grabowskiego z Bodzanowa i Wojciecha Wiśniowskiego z Gorliczyna. Po wysłuchaniu krótkiej historii o życiu tych dwóch żołnierzy i zapaleniu zniczy grupa udała się w dalszą trasę w kierunku Kulan. Tam już na uczestników rajdu czekał poczęstunek, pozwalający zregenerować nadwątlone siły.

źródło i fot. gmina Wieczfnia Kościelna

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x