Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przasnysz. Ruszyła budowa tężni solankowej


Budowa tężni w Przasnyszu zapowiadana była jeszcze przed wyborami samorządowymi w 2018 r. Pierwotnie miała powstać w pierwszym roku urzędowania nowego burmistrza, ale długo trwały perypetie, związane z zapewnieniem finansowania inwestycji, oraz wyłonieniem wykonawcy. W trzecim przetargu wykonawca został wyłoniony i budowa właśnie się rozpoczęła.


 Przetarg na budowę tężni solankowej w Przasnyszu w formule zaprojektuj i wybuduj wygrała firma z Libiąża, a ofertowa cena wyniosła 200 tys. złotych brutto. Wykonawca zobowiązał się, że tężnia powstanie do 29 maja 2020 r. Okazało się, że lokalizację tężni w Parku Miejskim (mimo wstępnie wyrażonej zgody) zakwestionował konserwator zabytków, dlatego zapadła decyzja , że tężnia powstanie na skwerze w sąsiedztwie cmentarza parafialnego.

Przasnyski obiekt będzie miał kształt panelu o długości minimum 6 metrów, szerokości 1,1 m oraz wysokości co najmniej 4 metrów. Wokół inwestycji zaplanowano chodnik i umiejscowienie ławek, a wykonawca udzielił 5-letniej gwarancji. Mini tężnia stanie na skwerku przy ul. Orlika od strony Szkoły Podstawowej nr 3.

red.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x