Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Komputery i maseczki dla dzieci umieszczonych w pieczy zastępczejPrawie 376 tys zł pozyskał powiat mławski w ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID -19”. Za te pieniądze zostało zakupione ponad 100 komputerów i prawie 1900 maseczek dla dzieci potrzebujących umieszczonych w pieczy zastępczej.

Umowę o dofinansowaniu starosta Jerzy Rakowski i w-ce starosta Zbigniew Markiewicz podpisali z wojewodą Konstantym Radziwiłłem już 30 lipca tego roku. A pieniądze w umowie pochodzą z dwu źródeł.

– W większej części bo aż 84,28 procenta pochodzą ze środków europejskich. Kwota wsparcia tu sięga  316,766,38 zł. Pozostałe 15,72 procenta to ze środków dofinansowania  w formie współfinansowania krajowego w kwocie 59083,62 zł. Co daje w sumie 375 tyś 850 zł – mówi starosta Jerzy Rakowski. Pieniądze te zgodnie z umową wykorzystaliśmy na 3 cele tj. zakup sprzętu i oprogramowania na cele realizowania zadań w trybie zdalnego sterowania w tym zakup laptopów, komputerów stacjonarnych i oprogramowania do nich. Dalej zakup środków ochrony indywidualnej i wyposażenia do bezpośredniej walki z epidemią, czyli maseczek, rękawiczek i środków dezynfekcyjnych. Trzecim z celów możliwości wykorzystania  przyznanych środków był zakup wyposażenia do organizacji miejsc kwarantanny/izolacji dla dzieci z pieczy zastępczej.

Gros środków przeznaczyliśmy na zakup sprzętu i oprogramowania

– Najwięcej środków wydaliśmy na pierwsze z zadań tj. zakup sprzętu i oprogramowania. Zakupiliśmy 109 komputerów w tym sto laptopów 52 drukarki i 2 telewizory za kwotę 331 tyś 940,10 zł. Na maseczki, których kupiliśmy 1875, rękawiczek 10600 i środków dezynfekcyjnych 480 wydaliśmy 21492,30. Najmniej środków przeznaczyliśmy na wyposażenie do organizacji miejsc kwarantanny bo około 5 tyś. Kupiliśmy tu łóżko, biurko, krzesło, szafę, komodę, szafkę nocną i fotel. Wspomniany sprzęt  trafi do dzieci z pieczy zastępczej podobnie jak środki ochrony indywidualnej – informuje starosta Rakowski.

Termin realizacji umowy z wojewodą upływa dopiero 30 września. My jednak komputery  odbierzemy już dziś 24 sierpnia, a 28 środki ochrony indywidualnej.

 

art. sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Max
Max
3 lata temu

Brawo Panie Starosto, poprosimy jeszcze kilka kadencji.

Kontrola
Kontrola
3 lata temu

Ej a czemu rano na gorze artykułu było zdjęcie p. Rakowskiego razem z wiceburmistrz a teraz już obcięte to zdjęcie? 🙂 🙂 >:D

Wiolka
Wiolka
3 lata temu
Reply to  Kontrola

Bo ten p.Rakowski wszystkie zasługi przypisuje sobie, a porażkami obarcza innych.

srs
srs
3 lata temu
Reply to  Wiolka

bo uznali że za wcześniej pokazywać vice starostę , musi być chronologia 😉 .ale dłoń już widać , zaciśniętą czyli będą cięcia za chwilę w starostwie .

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x