Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Porzucone auta w Mławie. Ciąg dalszy


To kolejna publikacja na prośbę czytelników w sprawie stojących miesiącami (a nawet dłużej!) w publicznych miejscach porzuconymi autami. Jak się okazuje takie sytuacje mają miejsce w wielu punktach naszego miasta. To, że takie auta z różnych przyczyn są porzucane, sami widzimy, że się zdarza. Zadziwiająca jest jednak niemoc służb porządkowych w tych sprawach. Dzisiaj do listy tego typu historii dopiszemy dwa przypadki z ulicy Wysokiej.


 – Czy może zająć się Pan tematem porzuconego od długiego czasu (ponad rok) samochodu na parkingu przy ul. Wysokiej 19 marki Opel Astra, kolor ciemny zielony i porzuconego obok wzdłuż tej samej ulicy czarnego Audi A3. Pojazd nie posiada tablic rejestracyjnych i wydobywają się z niego płyny co stwarza bezpośrednie zagrożenie dla mieszkańców. Oczywiście Straż Miejska nie poczuwa się do interwencji (było już kilka zgłoszeń – od ponad 7 miesięcy). Czy faktycznie porzucony pojazd bez numerów rejestracyjnych i zapewne ważnego OC może bezkarnie zalegać na drodze publicznej? W Ciechanowie po jednym telefonie przyjeżdża Straż z lawetą i jest porządek, a w Mławie NIE. Pytanie, dlaczego? – pisze czytelnik.

Spróbujemy więc wyjaśnić dlaczego i wrócimy zapewne jeszcze do tematu.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Włodek88
Włodek88
1 rok temu

Co ciekawe przywołani mławscy włodarze doskonale znaja problem porzuconych pojazdów i jak widac przed swoimi posesjami potrafią rozciągnąć sznurki zeby im sąsiedzi nie podrzucali złomu motoryzacyjnego. A co ma zrobic reszta mieszkańców?

Klaudia
Klaudia
1 rok temu

Proponuję żeby każdy z mieszkańców zgłosił porzucony pojazd który widzi na co dzień w komentarzu. Powstanie lista i zobaczymy co powiedzą nasi włodarze na taka dużą skale problemu w mieście. Staną na wysokości zadania, czy ponownie udadzą że nic się nie dzieje… i wyjdą???

LILA
LILA
1 rok temu

Na złom wszystko,

Ramzes
Ramzes
1 rok temu

Porzucone jest też na Okm przy bloku nr 5 i koparka przy cmentarzu na Okólnej i nikt z tym nic nie robi

laweciarz
laweciarz
1 rok temu
Reply to  Ramzes

Koparka na Okólnej stoi na terenie należącym do Parafii Świętego Stanisława Biskupa Męczennika, teren osiedla OKM to przeważnie parkingi należące do SMLW „ZAWKRZE”, na załączonym zdjęciu tabliczka pod znakiem informuje dla kogo jest parking…według prawa właściciel, zarządca terenu powinien zająć się pozostawionym pojazdem.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x