Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

OSP Mława znajdzie się w KSRG? Jest pomoc przedsiębiorcówStrażacy pracują nad przygotowaniem wniosku o wpisanie OSP Mława do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a niezbędny sprzęt częściowo już został zamówiony. Te działania stały się możliwe dzięki wsparciu finansowemu przedsiębiorców.

Na potrzeby OSP już wcześniej zostały zaadoptowane pomieszczenia garażowo-magazynowe na terenie Państwowej Straży Pożarnej. Teraz konieczny jest zakup  sprzętu specjalistycznego, by mławscy ochotnicy mogli działać w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

O pomoc w realizacji tego planu od marca br. zabiegali zarówno burmistrz Sławomir Kowalewski jak i Komendant Powiatowy PSP – Zbigniew Kąpiński. Zorganizowano spotkania z przedsiębiorcami, których fabryki są zlokalizowane w Mławie, i przedstawiono im plan zmierzający do poprawy bezpieczeństwa ludzi i mienia. – Od marca o tym rozmawiamy, a 3 sierpnia miała miejsce sytuacja, którą wcześniej omawialiśmy teoretycznie. Dwa zespoły PSP wyjechały do zdarzenia, a tymczasem w centrum miasta w płomieniach stanął samochód – opowiada komendant Kąpiński. Mimo że strażacy nieśli pomoc kilkanaście kilometrów za Mławą, dojechali na miejsce zdarzenia w ciągu 10 minut. Gdy jednak mamy do czynienia z pożarem, ważna jest każda minuta. Właśnie dlatego ważne jest, aby w Mławie zawsze w gotowości byli strażacy, aby każdy sygnał natychmiast mógł spotkać się z reakcją ratowników.

Przedsiębiorcy ze zrozumieniem przyjęli propozycje burmistrza, komendanta i druhów OSP. Na konto jednostki wpłynęło już ponad 80 tysięcy złotych, a kolejne wpłaty są w drodze. Za te pieniądze zostanie kupiony specjalistyczny sprzęt, od posiadania którego zależne jest wpisanie OSP do KSRG. Dzięki spotkaniom i rozmowom mławski biznes zaczął inaczej patrzeć na zagrożenia wynikające z pożarów i nawiązuje bliższe kontakty ze strażą. – Na terenie firmy WIPASZ już niedługo będą prowadzone ćwiczenia pożarnicze z udziałem załogi i strażaków ochotników, tak, by wyrobić dobre nawyki i być przygotowanym na każdą sytuację – zapowiada Zbigniew Kąpiński.

źródło: UMM

oprac.red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławie z dziada pradziada
Mławie z dziada pradziada
1 rok temu

Burmistrz się stara pomaga straży pożarnej jak może trzeba w końcu kupić etat dla ojca swojego wnuka, który dwukrotnie odpad na testach

Gnom
Gnom
1 rok temu

To moze postara sie za swoje

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x