Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Centrum Dzierzgowa w przebudowie.  Zmieni się nie do poznania


W samym centrum Dzierzgowa trwają intensywne prace związane z gruntowną przebudową dróg. Zbiegły się tam dwie inwestycje – powiatowa, w ramach której przebudowany będzie most na rzece Tamce wraz z drogą dojazdową, a także gminna, w ramach której wyremontowana będzie ulica ks. Prymasa Dzierzgowskiego. Na razie centrum jest zupełnie rozkopane i nieprzejezdne, jednak według planów, wygląd tej części miejscowości zmieni się nie do poznania.


– Rozbudowa mostu na rzece Tamka w m. Dzierzgowo wraz z drogą  dojazdową jest kolejnym, dużym zadaniem realizowanym  przez Powiat Mławski z udziałem środków z budżetu powiatu i gminy Dzierzgowo oraz środków rządowych pochodzących z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. To przedsięwzięcie wyczekiwane przez mieszkańców gminy Dzierzgowo od kilkunastu lat. Droga do jego realizacji była kręta i pełna zwrotów sytuacji. Obecnie trwają intensywne prace  realizowane przez firmę Strabag. Na pochwałę zasługuje organizacja robót. Prowadzone  są równolegle roboty odwodnieniowe, budowa chodników oraz rozbudowa mostu  na rzece Tamka. Zakres prac zaskoczył mnie pozytywnie już na etapie przygotowania dokumentacji technicznej, a mieszkańców po rozpoczęciu inwestycji. Jej prowadzenie w takim zakresie  w terenie zabudowanym musi stanowić utrudnienia dla mieszkańców. Na ile pozwala sytuacja zapewniane są dojazdy do posesji oraz sklepów. Zorganizowane są też objazdy w celu ominięcia przejazdu przez Dzierzgowo. Warto zaznaczyć modelową wręcz współpracę samorządów gminnego i powiatowego, zaangażowanie w przygotowanie inwestycji oraz jej realizacji zarówno ze strony Pana Jerzego Rakowskiego – Starosty Mławskiego oraz Pana Rafała Kucińskiego – Wójta Gminy Dzierzgowo. Uważam, że inwestycja odmieni wizerunek Dzierzgowa i poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników  ruchu – mówi Artur Kacprzak dzierzgowski radny powiatowy.

Z inwestycji cieszy się też wójt gminy Dzierzgowo Rafał Kuciński.

– W tej powiatowej inwestycji gmina również partycypuje finansowo. Oprócz tego gmina przebudowuje ulicę ks.Prymasa Dzierzgowskiego, łączącą się z drogą powiatową. To poprawi wizerunek centrum Dzierzgowa, ubolewamy jedynie, że parkingów będzie mniej niż mogło by być, ze względu na brak zgody jednego z właścicieli gruntu. Ta inwestycja powinna być już wiele lat wstecz. Ja się cieszę, bo zabiegałem o tę inwestycję wcześniej jako radny powiatowy, a teraz udało się radnemu Arturowi Kacprzakowi doprowadzić sprawę do końca – mówi wójt Kuciński.

Współpracę z gminą Dzierzgowo chwali starosta Jerzy Rakowski.

– To kolejna inwestycja realizowana wspólnymi siłami.  Potrafimy sięgać po różne środki, nie tylko te z Funduszu Dróg Samorządowych. Ta inwestycja drogowa jest ważna i potrzebna, uwzględnia lokalne potrzeby mieszkańców. Dziękuję samorządowi Dzierzgowa za współpracę – mówi starosta Rakowski.

Prace posuwają się w dobrym tempie. Wykonawcą robót jest firma Strabag, a koszt przebudowy tego fragmentu drogi oszacowano na ponad 5,2 mln zł.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
1 rok temu

A jaka organizacja, wszystko cycuś glancuś. Wszyscy z jednej miski jedzą. Całkiem jak za komuny.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Gość

A co ci się w tej organizacji nie podoba konkretnie

Gość
Gość
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

No wszystko mi się podoba. Sam lukier.

Gość
Gość
1 rok temu

Chyba Struzikowi zaczęło się pod [wymoderowano] palić z powodu możliwego podziału Mazowsza. Zawsze w Dzierzgowie Struzika karmili, poili, [wymoderowano] dawali a inwestycje szły gdzie indziej a tu nagle taka hojność

Bywalec
Bywalec
1 rok temu
Reply to  Gość

Bo to nie Pan Struzik dał kasę na ten remont pieniędze są z powiatu i środki własne gminy i dotacje z budżetu państwa.Niestety Marszałek Województwa to jak zwykle olewa Dzierzgowo dobrze że jest zmiana Starosty i Radnego do powiatu.Brawo Panie Radny

Gość
Gość
1 rok temu
Reply to  Bywalec

Jakie środki własne, co ty człowieku opowiadasz. W Dzierzgowie pieniędzy ledwo na pensję pracowników gminy starcza. Z powiatu? A powiat to gdzie jest? Skąd pieniądze mają powiaty?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Panie Arturze bardzo dobrze wykonana robota cieszę się że mój głos na Pana nie został zmarnowany i coś dobrego dla Dzierzgowa z tego jest .Bo poprzednia Pani radna to glosowała przeciwko tej inwestycji

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Patrząc na nowy projekt Dzierzgowa to też byłbym przeciw.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x