Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raport mławskiego sanepidu z dnia 23 sierpnia. 1 zakażony, 4 ozdrowieńcówKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 23.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 23.08.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 296/ (17)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 12 / (1)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 64 / (2)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 1 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)28 / (1)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 15 / (4)

PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

Zobacz także…

Czy pracownicy kierowani w zastępstwie do sklepów w których był koronawirus są bezpieczni?

Koronawirus w mławskiej stacji dializ

Małżeństwo z Mławy zakażone koronawirusem. Ważny apel sanepidu do pasażerów MKM

Novago zamyka do odwołania PSZOK w Uniszkach-Cegielni

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
NadOjciecDyrektor
NadOjciecDyrektor
3 lata temu

Korona sie w Mławie dopiero rozkręca.

Mlawa
Mlawa
3 lata temu

Z domu nie wychodź

Dramat
Dramat
3 lata temu

Czyli nadal ludzie chodzą na wesela. To jest katastrofa, wczoraj jak co tydzień fajerwerki przed północą, krzyki, piski, wycie. Wątpię by ktoś zachowujący się w taki sposób poważał i przestrzegał zasad sanitarnych. Większą tragedią od tych wesel będzie już tylko otwarcie szkół.

Aga
Aga
3 lata temu
Reply to  Dramat

Niech zamkną cała mlawe najlepiej bo ty tak chcesz. Weź przestań oglądać tv a rusz głową w końcu. Niech się ludzie bawią. Bardzo dobrze. Tylko debile nadal wierza w koronke. Haha.

sic
sic
3 lata temu
Reply to  Aga

Pani Agnieszko . Mławianie. Nie chodzi o to żeby zamknąć całą Mławę. Chodzi o to żeby zachowymać się odpowiedzialnie. Jeśli ktoś nosi maseczkę to nie znaczy że jest czubem tylko to że szanuje Ciebie. Nisko poziomowe gadki nie mają sensu typu czy wierzysz czy nie . Chodzi o zasady.

Mlawa
Mlawa
3 lata temu
Reply to  Aga

Dobrze gadasz Aga że ludzie wierzą w te brednie więcej ludzi tonie lub ginie w wypadkach czy umiera z innych chorób a oni w koronke wierzą masakra więcej tv oglądajcie

Łukasz
Łukasz
3 lata temu
Reply to  Aga

Dokładnie. Ludzie dalej wierzą, a pisiory robią z nimi co chca. Całym światem zawładnął jeden człowiek którego nie muszę nazwiska pisać każdy świadomy wie o kim mowa. Skończy się wam naiwność ludzie jak będziecie musieli pod przymusem rządu calymi rodzinami wziąć szczepionkę ktora was zabije. Stop swirusowi i naiwności Polaków!!!

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Łukasz

Wysyp idiotów dziś na forum. To przez takie nieodpowiedzialne osobnik wirus się rozprzestrzenia, stanowią zagrożenie dla ludzi i trzeba ie izolować od społeczeństwa.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Łukasz

Ale ty głupi jesteś.

Fifi
Fifi
3 lata temu
Reply to  Dramat

A co ci przeszkadzają wesela?A dzieci chyba nie masz ,bo nie wiesz co to za paranoja z lekcjami zdalnym.Szkoly dzieciom nic nie zastąpi,wylacz tvp i włącz myślenie,bo zeswirujesz.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x