Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raport mławskiego sanepidu z dnia 23 sierpnia. 1 zakażony, 4 ozdrowieńcówKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 23.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 23.08.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 296/ (17)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 12 / (1)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 64 / (2)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 1 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)28 / (1)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 15 / (4)

PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

Zobacz także…

Czy pracownicy kierowani w zastępstwie do sklepów w których był koronawirus są bezpieczni?

Koronawirus w mławskiej stacji dializ

Małżeństwo z Mławy zakażone koronawirusem. Ważny apel sanepidu do pasażerów MKM

Novago zamyka do odwołania PSZOK w Uniszkach-Cegielni

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
NadOjciecDyrektor
NadOjciecDyrektor
26 dni temu

Korona sie w Mławie dopiero rozkręca.

Mlawa
Mlawa
25 dni temu

Z domu nie wychodź

Dramat
Dramat
26 dni temu

Czyli nadal ludzie chodzą na wesela. To jest katastrofa, wczoraj jak co tydzień fajerwerki przed północą, krzyki, piski, wycie. Wątpię by ktoś zachowujący się w taki sposób poważał i przestrzegał zasad sanitarnych. Większą tragedią od tych wesel będzie już tylko otwarcie szkół.

Aga
Aga
26 dni temu
Reply to  Dramat

Niech zamkną cała mlawe najlepiej bo ty tak chcesz. Weź przestań oglądać tv a rusz głową w końcu. Niech się ludzie bawią. Bardzo dobrze. Tylko debile nadal wierza w koronke. Haha.

sic
sic
26 dni temu
Reply to  Aga

Pani Agnieszko . Mławianie. Nie chodzi o to żeby zamknąć całą Mławę. Chodzi o to żeby zachowymać się odpowiedzialnie. Jeśli ktoś nosi maseczkę to nie znaczy że jest czubem tylko to że szanuje Ciebie. Nisko poziomowe gadki nie mają sensu typu czy wierzysz czy nie . Chodzi o zasady.

Mlawa
Mlawa
26 dni temu
Reply to  Aga

Dobrze gadasz Aga że ludzie wierzą w te brednie więcej ludzi tonie lub ginie w wypadkach czy umiera z innych chorób a oni w koronke wierzą masakra więcej tv oglądajcie

Łukasz
Łukasz
26 dni temu
Reply to  Aga

Dokładnie. Ludzie dalej wierzą, a pisiory robią z nimi co chca. Całym światem zawładnął jeden człowiek którego nie muszę nazwiska pisać każdy świadomy wie o kim mowa. Skończy się wam naiwność ludzie jak będziecie musieli pod przymusem rządu calymi rodzinami wziąć szczepionkę ktora was zabije. Stop swirusowi i naiwności Polaków!!!

Anonimowo
Anonimowo
26 dni temu
Reply to  Łukasz

Wysyp idiotów dziś na forum. To przez takie nieodpowiedzialne osobnik wirus się rozprzestrzenia, stanowią zagrożenie dla ludzi i trzeba ie izolować od społeczeństwa.

Anonimowo
Anonimowo
26 dni temu
Reply to  Łukasz

Ale ty głupi jesteś.

Fifi
Fifi
26 dni temu
Reply to  Dramat

A co ci przeszkadzają wesela?A dzieci chyba nie masz ,bo nie wiesz co to za paranoja z lekcjami zdalnym.Szkoly dzieciom nic nie zastąpi,wylacz tvp i włącz myślenie,bo zeswirujesz.