Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raport mławskiego sanepidu z dnia 21 sierpnia


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 21.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 21.08.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 349 / (15)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 15 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 34 / (27)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)27 / (0)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 11 / (4)

PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

Zobacz także…

Czy pracownicy kierowani w zastępstwie do sklepów w których był koronawirus są bezpieczni?

Koronawirus w mławskiej stacji dializ

Małżeństwo z Mławy zakażone koronawirusem. Ważny apel sanepidu do pasażerów MKM

Novago zamyka do odwołania PSZOK w Uniszkach-Cegielni

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Kim
1 miesiąc temu

Weź się gościu ogarnij piszac idioci masz chyba na myśli siebie . To według ciebie piszczenie dzieci do szkoly jest ok nawet słyszałem że jeśli rodzic nie puści dziecka do szkoły może dostać karę 10 tys

Dramat
Dramat
1 miesiąc temu

Tymczasem w ciemnogrodzie zwanym Mława słychać dzwony weselne, jutro zapewne będzie to samo x 4. To idioci na kilka godzin przez zarażeniem się koroną, pędzący z kopertą dla młodej pary, czasami chcący pozbyć się w końcu uciążliwego seniora, przez ktorego nie mogą nigdy wyjechać na wakacje bo żaden szpital już nie przyjmuje na dwa tygodnie wakacyjnego przechowania. Taka jest prawda, pogódźmy się z nią, nie żyjmy w złudzeniu.

Gambel
Gambel
1 miesiąc temu
Reply to  Dramat

Co za bzdury piszesz,wylacz tvp i włącz myślenie.Szumowski i cała reszta zrobiła ludziom wodę z mózgu,narobil przekrętów z wirusem,nabral kasy i uciekl.To jest wirus polityczny.

Mlawa
Mlawa
1 miesiąc temu
Reply to  Gambel

Ciemnogród wierzy w te bzdury o pandemii już nie ma innych chorób co?
Wierzcie mediom cały czas nosić maseczki dalej nawet w lesie zakładajcie szkoda gadać

NadOjciecDyrektor
NadOjciecDyrektor
1 miesiąc temu

Patrząc na brak maseczek na miescie droga do strefy żółtej stoji otworem.

Fifi
Fifi
1 miesiąc temu

Maseczki tak pomagają jak stringi na mrozie na tylku