Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Drogi będą gotowe na rozpoczęcie roku szkolnego. Zarządcy usuną nieprawidłowości


Mławscy policjanci podsumowali  trwające od 2 tygodni kontrole dróg w rejonach placówek oświatowych na terenie miasta i powiatu mławskiego. Sprawdzane zostały urządzenia i oznakowania służące bezpieczeństwu ruchu drogowego. Policjanci zwracali szczególną uwagę na prawidłowe oznakowanie przejść dla pieszych, ujawnili wiele uchybień.


Policjanci mławskiego wydziału ruchu drogowego przeprowadzili 46 szczegółowych kontroli, w tym 19 w Mławie oraz 27 na terenie gmin powiatu. Kontroli poddano drogi w rejonie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz okolice przedszkoli. Najczęściej wskazywane przez policjantów uchybienia, to brak widocznego oznakowania poziomego oraz pionowego przejść dla pieszych, brak znaku ostrzegawczego A- 17 „dzieci”. Mławska policja skierowała w sumie 9 wniosków do zarządców dróg o usunięcie wszelkich nieprawidłowości, dotyczących bezpieczeństwa pieszych.

O wynikach kontroli powiadomieni zostali dyrektorzy szkół. Policjanci sprawdzą, czy zarządcy dróg usunęli nieprawidłowości i zadbali o odpowiednie oznakowanie.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x