Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Powierzenie dyrektorskich stanowisk i wyższe stopnie awansu zawodowegoW środę 19 sierpnia br. odbyła się ważna uroczystość dla miasta i środowiska nauczycielskiego. Swoje akty powierzenia stanowisk  odebrały wyłonione niedawno w konkursach Janina Lampkowska – dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 oraz Jolanta Tyl, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, a dziewięć nauczycielek z miejskich placówek odebrało akty nadania wyższego stopnia zawodowego.

Zgodnie z prawem oświatowym i przyjętą w naszym mieście zasadą, co pięć lat dyrektorzy placówek, dla których organem prowadzącym jest Miasto Mława, przystępują do konkursów. Tak stało się również w tym roku. Paniom Janinie Lampkowskiej i Jolancie Tyl powierzono stanowiska dyrektorskie do końca sierpnia 2025 roku.

Akty nadania stopnia zawodowego nauczyciela mianowanego odebrały:

Katarzyna Duszeńko – nauczyciel wychowania przedszkolnego

Iza Lubaczewska – nauczyciel wychowania przedszkolnego

Izabela Latoszek – nauczyciel wychowania przedszkolnego

Oliwia Pawłowska – Duchna – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciel świetlicy

Anna Karpińska-Rojek – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, wychowawca świetlicy, nauczyciel wspomagający

Iwona Maciak – nauczyciel języka polskiego, logopeda

Monika Agnieszka Brzozowska – nauczyciel języka polskiego, logopeda

Paulina Jastrzębowska – nauczyciel wspomagający

Anna Mateja – nauczyciel wspomagający

Akty nadania wręczyli Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Mława – Arkadiusz Dłubisz. Po ich otrzymaniu nauczycielki wspólnie odczytały rotę ślubowania:

„Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej”, dodając na koniec: „Tak mi dopomóż Bóg”.

źródło i fot. UMM

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4 1 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Żyt
Żyt
1 rok temu

A gołębie która puszcza ?

Maria
Maria
1 rok temu

dobrze że są zeszyty po starszych dzieciach

Absolwent szkół
Absolwent szkół
1 rok temu

Ciekawe kim byś był dzisiaj bez tych belftów? Ciekawe kim jesteś. Widać od razu, że miałeś nie po drodze ze szkołą. Gratuluję

yukon
yukon
1 rok temu

Gratulacje!

Obywatel
Obywatel
1 rok temu

Gratulacje

Pik pok
Pik pok
1 rok temu

Czyli ktoś się nauczył składać papiery rekrutacyjne. Może lepiej było odpuścić stanowisko dyrektora wymaga dużo skrupulatnosci… i będzie jak…

Literat
Literat
1 rok temu

Czy one nie są z partii Kowalewskiego.

asd
asd
1 rok temu
Reply to  Literat

dla Ciebie tępy Ch*ju to są Panie, a nie „one”.

do asd
do asd
1 rok temu
Reply to  asd

Lizodu..ie oświecony i zasiedziały w prowincjonalnej szkółce, dawny belfer daje nagrody belfrom. Ciągłe wyłudzanie pieniędzy podatników na przeróżne sposoby. A nagrodą powinna być pensja a nie jakieś wymyślane dodatki do dodatków.

Adm
Adm
1 rok temu
Reply to  do asd

A gdzie tu masz o dodatkach? A awansie zawodowym to jest,ale o nagrodach i dodatkach ani slowa. Trzeba znac sie na tym, co sie komentuje.

Zazula
Zazula
1 rok temu
Reply to  do asd

Człowieku ogarnij się, nie pluj jadem. Zdobywanie kolejnych stopni awansu jest niemalże obowiązkiem nauczyciela. Nie znasz się na pracy szkoły, to nie zabieraj głosu. Wstyd czytać taki post.
Gratulacje dla nauczycieli. Pozdrawiam

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu
Reply to  asd

Można powiedzieć ze obydwaj jesteście, tepymi baranami WSTYD , ze takie ciemnuaki zabieraja sie za tak brutalne i chamskie odzywki, zwlaszcza asd.!!

Madej
Madej
1 rok temu
Reply to  Literat

To są nauczycielki mławskich szkół, które podnoszą swoje kwalifikacje. Ty nie dostałeś stanowiska wyżej i się mścisz? Nie masz pojęcia widać o pracy nauczyciela. To że zdobywają kolejne stopnie to jest norma od lat w całej Polsce, a Ty z mierna wiedzą na ten temat doucz się, dopiero wypowiadaj zawistny czlowieczku

asd
asd
1 rok temu

Gratuluje !

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x