Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wyróżnienie dla druha Kazimierza LewandowskiegoBurmistrz Sławomir Kowalewski i przewodniczący rady Lech Prejs postanowili podczas  obrad rady miasta wyróżnić i podziękować druhowi Kazimierzowi Lewandowskiemu za jego działalność społeczną, w tym za inicjatywę  uczczenia żołnierzy walczących na naszym terenie podczas wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku.

Przedstawiając sylwetkę Kazimierza Lewandowskiego burmistrz  Kowalewski przypomniał jego pracę społeczną w Mławskim Kręgu Seniorów ZHP i krzewienie właściwych postaw wśród młodego pokolenia. Bezpośrednią okolicznością zaproszenia druha Lewandowskiego na sesję, była jego kolejna inicjatywa dla lokalnej społeczności – idea uczczenia żołnierzy 144. pułku piechoty Strzelców Kresowych walczących na naszym terenie podczas wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku. Taka pamiątkowa tablica zostanie odsłonięta w dniu 21 sierpnia br.

Życząc druhowi zdrowia i wszelkiej pomyślności, Sławomir Kowalewski wraz z Lechem Prejsem wręczył mu okolicznościowy list z podziękowaniami oraz wyjątkowy album – „Bitwa Warszawska 1920” – zakupiony przez miasto w zaledwie dziesięciu egzemplarzach, którym obdarowywani są ludzie wyjątkowi i zasłużeni dla Mławy (znalazł się w tym gronie m.in. Honorowy Obywatel Miasta Mława generał Leszek Surawski).

– Jestem pełen wdzięczności za to, że odpowiednie czynniki pochyliły się nad moją inicjatywą ufundowania tej tablicy. W czasie sprawowania swoich różnych społecznych urzędów i funkcji, to uważam za najważniejsze – zwracał się do zgromadzonych Kazimierz Lewandowski.

Już po podziękowaniach i gratulacjach radni przyjęli uchwałę w sprawie uczczenia 100. rocznicy wyzwolenia Mławy z rąk bolszewickich przez żołnierzy 144 Pułku Piechoty Strzelców Kresowych. Czytamy w niej m.in.:

„Rada Miasta Mława w imieniu własnym oraz całej społeczności miasta wyraża głęboki szacunek i wdzięczność dla majora Mariana Ocetkiewicza i jego żołnierzy ze 144 Pułku Piechoty Strzelców Kresowych za ich bohaterską postawę i ofiarną walkę, które w dniu 21 sierpnia 1920 roku doprowadziły do wyzwolenia Mławy z rąk bolszewickich.”   

red.

fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Lokalny patriota
Lokalny patriota
1 rok temu

Panu Lewandowskiemu należy się tytuł conajmniej Mławianina Roku, a nie wyróżnienia. Ilu jest tak zaangażowanych i z taką bogata przeszłością seniorów na terenie Mławy?

aaaa
aaaa
1 rok temu

A gdzie maseczki?

Krzysiek
Krzysiek
1 rok temu

Wielkie gratulacje dla Pana Kazimierza.To człowiek w 100% społecznik i oddany Miastu Mława.Duza skromność,życzliwość kultura i odpowiedzialność.Zawsze pamietajacy o rocznicach ktore zaznacza swoja obecnościa .”Bog,Honor,Ojczyzna”to właśnie Pan Kazimierz, dodam i SZACUNEK..W zupełności zasłużył na medal „Zasłużony dla Miasta Mława”.P Burmistrzu i P.Przewodniczacy RM bardzo trafne wyróżnienie .Takich ludzi trzeba dostrzegać i nagradzać.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x