Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Romana Olszewska wśród zasłużonych dla Miasta MławaOdchodzącą na emeryturę dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 – wcześniej Gimnazjum nr 1 – Romanę Olszewską burmistrz Sławomir Kowalewski i przewodniczący rady Lech Prejs odznaczyli medalem Zasłużony dla Miasta Mława. Była pani dyrektor otrzymała też z rąk burmistrza podziękowania i nagrodę finansową.

Jak przypomniał podczas obrad burmistrz Kowalewski, Romana Olszewska przepracowała w zawodzie nauczyciela 38 lat. Funkcję dyrektora placówki przy ul. Sportowej pełniła od 2011 roku. Mówca wspominał ogromny trud związany z tworzeniem po latach Szkoły Podstawowej nr 2 oraz wielką determinację, z jaką poświęcała się temu zadaniu dyrektor Romana Olszewska.

W związku z odejściem pani dyrektor na emeryturę nauczyciele i pozostali pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 złożyli wniosek o przyznanie Romanie Olszewskiej nagrody Burmistrza Miasta Mława za ogromny wkład, zaangażowanie i efekty pracy na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2. Laureatka otrzymała także z rąk burmistrza Sławomira Kowalewskiego i przewodniczącego rady Lecha Prejsa medal Zasłużony dla Miasta Mława, będący wyrazem podziękowania i wdzięczności za liczne dokonania w pracy nauczyciela oraz na stanowisku dyrektor szkoły. – Życzę zdrowia, wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i planów, które na pewno będzie pani realizowała przez długie i szczęśliwe lata życia w naszym kochanym i pięknym mieście – winszował burmistrz.

Nagrodzona w krótkim przemówieniu podziękowała władzom samorządowym i swoim pracownikom za współpracę.

– Miałam przyjemność kierować zespołem pracowników z otwartymi głowami, niebojących się wyzwań, realizujących innowacje, kreatywnych, po to żeby pokazać, że można stworzyć szkołę niestandardową, wyróżniającą się, inną – mówiła Romana Olszewska.

red.

fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Pani Romka była moją wychowawczynią w 2000 roku ! wspaniała troskliwa pełna ciepła dobra nigdy nie odmówiła zawsze miała czas uśmiech na twarzy!idealna nauczycielka super kobieta pozdrawiam

Last edited 1 rok temu by Anonimowo
mławianka
mławianka
1 rok temu

Super, że i nagrodę finansową Pani Dyrektor otrzymała, bo ten medal to już się zdewaluował.

A pan Prejs co taki spięty, jak tygrys przed skokiem na swoją ofiarę?

Pik pok
Pik pok
1 rok temu

Każdy kto odchodzi na emeryturę dostaję takie odznaczenie?

Kas
Kas
1 rok temu
Reply to  Pik pok

Nie każdy dostajE.Tylko Ci, którzy w oczach innych ludzi, np. pracowników jak w tym przypadku, na nią zasłużyli i jednocześnie mają to szczeście, że pracowali w placówce, w której prawo przewiduje takie nagrody i tworzy się fundusz nagród.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x