Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na jej miejscu każdy by się przestraszył


fot. Straż Miejska m.st. Warszawy/Twitter screen


Mrożącą krew w żyłach przygodę przeżyła mieszkanka jednego z osiedli na warszawskiej Pradze Południe. Gdy wróciła ze spaceru do domu,  z przerażeniem odkryła, że na ścianie wewnątrz jej mieszkania siedział ogromny, włochaty pająk. Kobieta na wszelki wypadek wycofała się na klatkę schodową i zadzwoniła do straży miejskiej.

Jak opisuje Straż Miejska m.st. Warszawy, nieproszony gość chodził po ścianie w przedpokoju. To nie był zwykły pająk, z którymi spotykamy się na co dzień. Przybyły na miejsce Ekopatrol bezpiecznie go odłowił przy pomocy specjalistycznego sprzętu i przetransportował do warszawskiego ogrodu zoologicznego. Tam potwierdzono, że mieszkanie kobiety odwiedził ptasznik olbrzymi.
Ptasznik olbrzymi – pająk ten należy do największych współcześnie żyjących pajęczaków. Rozpiętość odnóży dorosłej samicy osiąga nawet do 30 cm, a długość ciała do 10 cm. Dominuje ubarwienie czarne, ale spotyka się również osobniki brunatne, brązowe i szare. Ptasznik pokryty jest jasnymi włosami. Naturalnie występuje jedynie w Brazylii.

Można przypuszczać, że pająk najprawdopodobniej uciekł z czyjejś hodowli.

źródło i fot. Straż Miejska m.st. Warszawy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x