Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Poidełka dla zwierzaków na ulicach miasta


Od wczoraj, w kilku miejscach  na ulicach Przasnysza pojawiły się przystanki … dla psów. To kontynuacja ubiegłorocznej akcji udostępniania poidełek dla zwierzaków w przestrzeni miasta, tyle że w nieco bardziej skonkretyzowanej formie, ponieważ przystanki nie tylko poją, ale i zdobią.


Na każdej z  konstrukcji, które zlokalizowane są  w pobliżu instytucji publicznych, widnienie napis „Przystanek dla czworonoga” z wizerunkiem psa i kota wraz z logo miasta. Poidełka stanęły w czterech miejscach:

  •     przy Urzędzie Miasta Przasnysz
  •     przy Muzeum Historycznym w Przasnyszu (Rynek Miejski)
  •     przy Szkole Podstawowej nr 1 w Przasnyszu
  •     przy MDK Przasnysz (Park Miejski)

Przystanki zostały zainstalowane głównie z myślą o psach, ale należy mieć nadzieję, że korzystać będą z nich także koty, ptaki i inne zwierzęta.

Burmistrz ustawił poidełka z myślą o klientach urzędu miasta i innych miejskich instytucji, którzy odwiedzają je wraz ze swoimi pupilami. Przystanki będą funkcjonować w miesiącach letnich, kiedy upały dają się we znaki. Dzięki temu czworonogi unikną szukania wodopoju w kałużach czy w miejskiej fontannie. Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski prywatnie należy do miłośników zwierząt. Posiada wyżła weimarskiego oraz kota rosyjskiego.

red.

za:infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Prawda
Prawda
3 lata temu

Daję tym obiektom miesiąc przy dobrych wiatrach. Jak tam się nawalają cegłówkami wyjętymi z chodników to miski długo nie postoją.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x