Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Miasto i trzy gminy z dofinansowaniem na obiekty sportowe


Miasto Mława oraz gminy Strzegowo, Stupsk i Wieczfnia Kościelna znalazły się wśród 16 samorządów w subregionie ciechanowskim, które otrzymały ze środków Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020 dofinansowanie na rozwój infrastruktury sportowej.


Po środki z tego programu mogły zgłaszać się gminy i powiaty z  województwa mazowieckiego. Maksymalne dofinansowanie projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie. Szansę na wsparcie z budżetu województwa miały projekty dotyczące budowy nowych, modernizacji i remontu już istniejących obiektów sportowych, w tym m.in.: hal i boisk sportowych, boisk sportowych wielofunkcyjnych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptrack, streetworkout), placów sportowo-rekreacyjnych. Władze województwa w tym roku przeznaczyły na ten cel ponad 10 mln zł. W sumie zostanie zrealizowanych 115 projektów, w tym 16 w subregionie ciechanowskim.

Miasto Mława przeznaczy uzyskane 100 tys. zł na modernizację boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 3. Takie same kwoty przeznaczą odpowiednio: gmina Strzegowo na budowę boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Rudowo i gmina Stupsk na budowę boiska w miejscowości Dąbek. Gmina Wieczfnia Kościelna uzyskane dofinansowanie w kwocie 90 tys. zł przeznaczy na remont boiska sportowego wielofunkcyjnego w Wieczfni Kościelnej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Bolszewicy z PSL.

miłosz
miłosz
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Wolę PSL niż PiSoKomune

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  miłosz

Odezwał się komunista z PSL.

Ola
Ola
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Głupie zachowanie

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Ola

Prawda boli towarzyszy z PSL-PO.

Jan
Jan
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Może jeszcze kiedyś dorośniesz człowieku, niech Cię Pan Bóg ma w opiece, bo zapewne jako zwolennik PiSu stosujesz nauki Chrystusa

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x