Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gmina Szydłowo z unijnym wsparciem na wymianę pieców i instalacje OZE


Dzięki wsparciu unijnemu w gminie Szydłowo w 18 budynkach mieszkalnych wymienione zostaną urządzenia grzewcze. Dodatkowo w 11 budynkach powstanie infrastruktura OZE, będzie to łącznie 12 instalacji. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 370 tys. zł dofinansowania. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz wójt gminy Szydłowo Wiesław Boczkowski.


Gmina Szydłowo przeznaczy środki unijne na wymianę przestarzałych urządzeń grzewczych w 18 gospodarstwach domowych na niskoemisyjne piece spalające biomasę, zgazowujące drewno, wykorzystujące paliwa gazowe czy powietrzne pompy ciepła. Inwestycja obejmie także instalację odnawialnych źródeł energii (OZE) – 11 systemów instalacji fotowoltaicznych i jedną instalację kolektora słonecznego.

Wymiana urządzeń grzewczych w indywidualnych gospodarstwach domowych wpłynie na obniżenie poziomu niskiej emisji, a tym samym na poprawę jakości powietrza w gminie i okolicy. Całkowita wartość projektu to 517 637,10 zł, a kwota dofinansowania to 374 048,00 zł.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ZXC
ZXC
3 lata temu

Ja jestem za Pis-em, a nie PSL-em bo PiS dba o obywateli, żeby każdy miał tyle samo, żeby był socjalizm. A nie biznecmeni, dorobkiewicze jeżdżo drogimi samochodami, kto to widział samochody powinny być tylko państwowe, a nie polikwidowali PKS-y i ludzie muszo kupywać sobie samochody bo nie ma czym dojechać. Bogacze powinni oddawać piniądze na dzieci, a nie wymyslać sobie.

Olka
Olka
3 lata temu
Reply to  ZXC

PKS upadły właśnie dlatego, że na wiejskich podwórkach zaroiło się od samochodów i ludzie przestali korzystać z transportu publicznego.

sic
sic
3 lata temu
Reply to  Olka

to wszystko przez LPG+ jest tani każdego stać

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  ZXC

Nie podszywaj się pod PIS komunisto z PSL.

hehe
hehe
3 lata temu
Reply to  ZXC

Śmierdzi od ciebie PSL-em z daleka, nie udawaj Polskiego patrioty z PIS.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Komuniści z PSL się uaktywnili, co drugi artykuł sponsorowany.

kapusta
kapusta
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Pieniążki od zielonych też są dobre, choć wypadałoby brać od PiS. Dla przypomnienia! W pierwszej turze wyborów kandydat ludowców poniósł w gm. Szydłowo dotkliwą porażkę, zdobywając zaledwie 5,35 % głosów. Nawet więcej uzbierał Hołownia. Oczywiście zdecydowanym liderem był Duda, który w drugiej turze zdobył blisko 73 % głosów (dla laika: materiały sponsorowane są oznakowane)

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x