Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dziewięcioletnie starania zakończone sukcesem. Jest nowa droga


Z tej inwestycji cieszą się przede wszystkim mieszkańcy Osiedla Młodych. Mowa o odcinku ulicy łączącej Osiedle Młodych z ul. Anny Dobrskiej, który niedawno zyskał nową asfaltową nawierzchnię.


Jan Maria Jackowski
Reklama

Zaiste księżycowy krajobraz tego przejazdu pamiętali na pewno ci wszyscy, którzy z tego skrótu korzystali świadomie lub przypadkowo. Mówiąc o księżycowym krajobrazie nie mamy na myśli romantycznej poświaty, ale powierzchnię gruntu pokrytą wyrwami i kraterami.

Szczęśliwy finał tej inwestycji poprzedziły wieloletnie starania zarządu osiedla, którego przewodniczący Szymon Wyrostek wielokrotnie na piśmie i ustnie monitował i przypominał władzom miasta o tej ułatwiającej życie wielu mieszkańcom drodze. W tym roku minęło dokładnie dziewięć lat od momentu złożenia pierwszego wniosku w tej sprawie, ale jak widać cierpliwość i wytrwałość została nagrodzona.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkanka O.M.
Mieszkanka O.M.
3 lata temu

Do Jerzy Jankowski. Jakie znaczenie ma czy ktoś podpisze sie czy nie? Co, dochodzenie chcesz prowadzić? Poza tym Twoje imie i nazwisko tez moze byc wyssane z palca. Ustawa RODO tez swoje mówi. Licza się fakty. Pan Wyrostek wnioskował ale inne osoby takze. Ważne ze jest droga i z tego nalezy cieszyć się a nie wazelinowac.

Hemi
Hemi
3 lata temu

Ten skrót naprawdę był potrzebny, najważniejsze, że wreszcie jest.

Pieszy-kierowca
Pieszy-kierowca
3 lata temu

Akurat p. Wyrostek nie był jedynym, który wnioskował o te droge. Było wiecej osób i do tego bardzo znaczących. Niestety z czystej przekory, blokowano pomysl. O sensowna, bezpieczną przebudowę parkingu na Osiedlu Mlodych nie potrafi zawnioskować bo nie wszyscy zgadzają się( sasiedzi). Lepiej parkować na ostrym zakrecie az w koncu jakieś dziecko bedzie potrącone. Skoro jest droga jednokierunkowa- wjazdowa na tzw Zielone Tarasy to kolo bloku p. Wyrostka moze byc jednokierunkowa- wyjazdowa. O ile byłoby bezpieczniej…. Ale p. Wyrostek woli być waflem mieszkańców, którym jest tak wygodniej – kierowcom- sąsiadom. Szerszego myslenia, bezpiecznego dla pieszych zycze Panu Wyrostkowi bo ma albo wzrok zawężony albo mózg.

Jerzy Jankowski
Jerzy Jankowski
3 lata temu

Bardzo ciekawy i twórczy komentarz… Niestety autorowi/autorce zabrakło odwagi żeby się podpisać… Więc zadam pytanie, gdzie pan/pani była przez tyle lat? Nie wiedział/a o zebraniach ogólnych mieszkańców? A może kontakt z Zarządem Osiedla był utrudniony?

Pieszy- kierowca,( Piotr)
Pieszy- kierowca,( Piotr)
3 lata temu

Odpowiadam; owszem, bywałem na zebraniach, ludzi garstka. Pan przewodniczący niestety w ostatnich latach nie poruszał tematu dojazdu ulicą Podgórną.

Jerzy Jankowski
Jerzy Jankowski
3 lata temu

Bo ulica Podgórna nie leży w granicach administracyjnych Osiedla Nr 15 Młodych, Zarząd odpowiada za teren całego osiedla, a nie części… a fakt czy pan bywał łatwo można sprawdzić… ale nie o to chodzi, bo jeden człowiek nie jest w stanie zrobić wszystkiego, a pana słowa potwierdzają jakie dajecie wsparcie dla Zarządu i jego działań…. dodam, że żadne osiedle nie ma tak prowadzonego fanpaga na FB, nie ma tablicy informacyjnej i wielu innych rzeczy, a co frekwencji to ciekawa sprawa, że jak wiszą ogłoszenia na każdej klatce, to są osoby które zrywają takie ogłoszenia…. a krytykować potrafi każdy…

Olka
Olka
3 lata temu

Obejrzyjcie asfalt na OKM.
Dziś rano wstałam i wyjrzałam przez okno żeby zobaczyć czy stoją kałuże, bo zawsze jak mocnej popadało to stały, a tu… zonk. Nowy asfalt położony przez Strabag i żadnej kałuży. Teraz będzie trudno stwierdzić czy w nocy były słabe opady deszczu czy też obfite…

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Olka

Asfalt równiutki jak tafla lodu.

sic
sic
3 lata temu

nie było by zielonych tarasów i drogi by nie było do dziś.

Mieszkaniec Z.T.
Mieszkaniec Z.T.
3 lata temu
Reply to  sic

Otóż to….Takich pism było więcej od innych osób. Myślę, że deweloperzy już maja pomysł na pobliski teren stąd droga.

Edward
Edward
3 lata temu

Jakość wykonanych robót woła o pomstę. Widać to było zwłaszcza dziś po deszczu. w widocznych zagłębieniach stała woda. Asfalt na każdym odcinku jest inny, wystające lub za nisko posadowione studzienki. Zastanawiam się czy ta wykonana „praca” zostanie odebrana?

Obserwator
Obserwator
3 lata temu
Reply to  Edward

Zapraszam do obejrzenia kawałka „nawierzchni” przy Płockiej 50 – to dopiero partactwo. Nie wiem kto to robi i co ważniejsze kto odbiera. I to wszystko za publiczne pieniądze.

Jurek
Jurek
3 lata temu
Reply to  Obserwator

Obejrzyjcie sobie albo przejdzcie się obok handlowca. Duża ilość płytek się rusza . W kilku miejscach już pękły płytki. Tu jest pytanie kto to odebrał. Przecież tam też poszło mnóstwo pieniędzy. Za kilka lat będzie trzeba to wszystko zrywać i nastepny wydatek dla budżetu Mławy. A kto za to zapłaci my w podatkach. Potem się pojawiają takie niemądre i niesprawiedliwe rozwiązania jak powiązanie wody ze śmieciami, wyłączanie świateł w nocy. Ten burmistrz powinien wsiąść na rower i odjechać z tego urzędu bo sobie nie radzi. Do pomocy niestety wziął kolejnego sportowca który ucieka jak dostaje trudne pytania.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x