Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport mławskiego sanepidu z dnia 17 sierpnia. Kolejna osoba z wynikiem dodatnimKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 17.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 17.08.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 409 / (19)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 22 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 7 / (0)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 1 / (1)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)27 / (1)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 4 / (0)

PPIS w Mławie informuje, że na terenie powiatu stwierdzono 27 osób, u których potwierdzono laboratoryjnie wynik dodatnim Covid-19 (w tym 4 ozdrowieńców).

PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

Zobacz także…

Czy pracownicy kierowani w zastępstwie do sklepów w których był koronawirus są bezpieczni?

Koronawirus w mławskiej stacji dializ

Małżeństwo z Mławy zakażone koronawirusem. Ważny apel sanepidu do pasażerów MKM

Novago zamyka do odwołania PSZOK w Uniszkach-Cegielni

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
NadOjciecDyrektor
NadOjciecDyrektor
1 rok temu

Jedna nowa osoba hospitalizowana. Oby wyzdrowiał! Obawiam się jednak, że szaleństwo zakupowe piątku i niedzielne zbieranie się w kościołach i na uroczystościach za tydzień przyniesie swoje żniwo 🙁

Kim
Kim
1 rok temu

Nikt ich nie wpuścić do szpitala

Kim
Kim
1 rok temu

Ludzie wszyscy tak są zajęci tym korona że ludzie z innymi chorobami niedługo będą umierać na ulicach bo nk

Jan
Jan
1 rok temu

Ja się zastanawiam kto podjął tak nieodpowiedzialno decyzje o uruchomieniu fontanny przy handlowcu. Dzieci tam biegają chlapią się wodo. Rodzice na to wogóle nie reagują. Niektórzy opłukują tam recę następnie wchodzą do sklepu na zakupy. Najgorsze że ta woda z fontanny rozpryskuje się na około 3 metry. Według mnie decyzja bardzo nieodpowiedzialna.

NadOjciecDyrektor
NadOjciecDyrektor
1 rok temu
Reply to  Jan

Będą pierwsze poważniejsze przypadki, bądź nie daj Boże zgony, ludzie na Mławie oprzytomnieją.

Ola
Ola
1 rok temu

A wg men ” budynki szkół nie zarażają”. Do lekarza nie, a do szkoły tak

Mlawa
Mlawa
1 rok temu

Więcej ludzi umiera na inne choroby lub ginie w wypadkach niż przez ten śmieszny wirus nie wychodźcie z domu

Beret
Beret
1 rok temu
Reply to  Mlawa

Z taką wiedzą trzeba było zostać przynajmniej ministrem zdrowia 🙂 Chociaż obecny trend pokazuje, że największa wiedzą z wirusologii czy epidemiologii wykazują Ci, którzy ledwo maturę zrobili albo i nie, albo tacy kótrzy książkę ostatni raz w ręku mieli w podstawówce.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x