Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Do starostwa tylko pojedynczo i w maseczce


Mławskie starostwo wprowadziło zmiany w bezpośredniej obsłudze klientów. Według wydanego w imieniu starosty zarządzenia, ma to na celu  zapobieganiem potencjalnym zarażeniom koronawirusem SARS-CoV-2. Ograniczenia dotyczą liczby obsługiwanych osób – w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być więcej niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi. Takie zasady obowiązują we wszystkich budynkach starostwa, a więc na ulicy Reymonta, Wyspiańskiego (wydział komunikacji) i Starym Rynku (wydział geodezji). Do tych budynków będą wpuszczane tylko osoby z odpowiednio zakrytymi ustami i nosem.

Od zasady 1 interesant do jednego stanowiska są odstępstwa. To ograniczenie nie dotyczy ) dziecka do ukończenia 13 roku życia, osoby z niepełnosprawnością lub nie mogącą poruszać się samodzielnie, osoby o ograniczonej możliwości prowadzenia własnych spraw w urzędzie, czy wymagającej pomocy tłumacza.

Starostwo rekomenduje, aby wizyty w urzędzie poprzedzać telefonicznym uzgodnieniem bezpośrednio z właściwym wydziałem, a także sprawy załatwiać poprzez E-PUAP, pocztę elektroniczną lub pocztę tradycyjną. W budynkach starostwa nadal wystawione są specjalne pojemniki do których można składać dokumenty, a wyznaczeni pracownicy będą pełnili dyżury i udzielali informacji dotyczących sposobu załatwienia spraw.

W przypadku załatwiania spraw osobiście, obowiązują zasady zakrywania ust i nosa, konieczne będzie również zdezynfekowanie rąk przy wejściu oraz zasada oczekiwania w kolejce w odstępie min. 1,5 m.

Zarządzenie zostało wydane dnia 12.08.2020r. i wchodzi w życie z dniem podpisania z mocą obowiązującą od 07.08.2020r.

 

 

mat.sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
1 rok temu

Do szkoły wszyscy!!!!! A do urzędu pojedynczo. Do lekarza nie można. Czy ktoś to rozumie?

srsC2
srsC2
1 rok temu

Bardzo się to ludziom nie podoba. Tak słyszałem od kolegi jak miał zapłacić. A jak zapytałem czemu nie zrobi przelewu to powiedział ” że coś tam „. Jedyna firma gdzie coś mogą zrobić i tego pilnować. Reszta branży porażka.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x