Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport mławskiego sanepidu z dnia 16 sierpniaKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 16.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 16.08.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 424 / (82)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 22 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 100 / (7)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)26 / (0)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 4 / (0)

PPIS w Mławie informuje, że na terenie powiatu stwierdzono 26 osób potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim (w tym 4 ozdrowieńców). Ponadto objęto kwarantanną domową osoby dializowane w stacji dializ w Mławie z powodu kontaktu z osobą dodatnią. Osoby te zostaną skierowane na badania.            

PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

Zobacz także…

Małżeństwo z Mławy zakażone koronawirusem. Ważny apel sanepidu do pasażerów MKM

Novago zamyka do odwołania PSZOK w Uniszkach-Cegielni

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kierowca rybak
Kierowca rybak
1 rok temu

Co robi słupek drogowy na parkingu przed dworcem ? Kolej tego slupka nie kupiła a więc czyżby z wędki? Parking jest dla wszystkich a nie dla wybranych.

Matka
Matka
1 rok temu

Nawet dziecka nie można przewinąć bo pozamykane na klucz.Czy to jest normalne żeby niemowlak płacił 1 zł ?

Maszynista
Maszynista
1 rok temu

I bardzo dobrze patologię trzeba opisywać może w końcu toalety będą bezpłatne tak jak na DWORCU GDAŃSKIM.Co tak bronisz tematu toalet co masz z tym coś wspólnego ? Co na to IZBA SKARBOWA?

pasażer
pasażer
1 rok temu

kiedy kolej zrezygnuje z pobierania opłat z toalety dworcowe? Bilety są drogie kasy w wekendy zamknięte niema gdzie rozmienić gotówki a tym samym zadbać o higienę.

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu
Reply to  pasażer

Czy Ty nie umiesz o niczym innym napisać.

pasterz
pasterz
1 rok temu
Reply to  Czytelnik

toalety to poważny temat gdyż higiena jest najważniejsza .Dość dojenia pasażerów niech panowie pomysły swoje przeleją na inny biznes.Kiosk stoi pusty i co?

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu
Reply to  pasterz

Na każdym forum o tym piszesz. Raz chyba wystarczy. Dobrze wiemy że higiena jest na pierwszym miejscu. Ale Twóje komentarze są już po prostu nudne.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x