Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pamiętamy o dramatycznych wydarzeniach sprzed stu lat


Przedstawiciele władz samorządowych powiatu i miasta, kombatanci,  delegacje stowarzyszeń i partii politycznych, NSZZ Solidarność oraz harcerze, a także mieszkańcy stanęli wczoraj – 15 sierpnia pod pomnikiem żołnierzy poległych w wojnie 1920 roku na mławskim cmentarzu parafialnym, by dać wyraz pamięci o tych, którzy w wojnie polsko – bolszewickiej walczyli także pod Mławą.


Zanim jednak delegacje przemaszerowały na parafialny cmentarz, uczestnicy uroczystości wzięli udział w Mszy św. odprawionej w kościele pw. Św. Trójcy w Mławie. Złożenie wieńców i zniczy, poprzedziły okolicznościowe wystąpienia burmistrza Sławomira Kowalewskiego i starosty Jerzego Rakowskiego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Uwaga
Uwaga
3 lata temu

Gdzie maski? Gdzie rozum tłuszczy? A w ogóle te delegacje w rządkach idące przy każdej większej okazji to już przestaje być zabawne nawet

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Nakazy COVID19 tylko dla maluczkich widać władzy wszelkiej w tym policji one nie dotyczą. W kościele podczas mszy to samo.Gratulacje za „dobry” przykład idący z góry.

Wiolka
Wiolka
3 lata temu

Smerf wymiata! Trzeba nie mieć za grosz poczucia przyzwoitości, żeby na taką uroczystość wystroić się w błękitny garniturek. Albo połowicę z bardzo widocznymi brakami w kwestii gustu. A może jedno i drugie?!

TO==Ja
TO==Ja
3 lata temu
Reply to  Wiolka

Najlepszy gust w ubiorze, prezentował, red. Szymon Wyrostek, !!!!ma ten facio, tupet, !!!

Hemi
Hemi
3 lata temu

Wspaniała rocznica – wielkiego zwycięstwa nad zbrodniczym bolszewizmem, i godne upamiętnienie.

TO==Ja
TO==Ja
3 lata temu
Reply to  Hemi

A co tyHemii pocztow i sztandarow pilnujesz!! ze tak z a mim sie schowales.

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu
Reply to  Hemi

Godne upamiętnienie? Śmiechu warte.

Zamiast muzeum zbudowanego przez Bieleckiego i spółkę (która jedyne co to robiła tapicerowanie mebli pod Chojnicami) dostaliśmy:

– odsłonięcie znaczka pocztowego,
– koncert na 20 osób (ten na którym miał być neonazistowski zespół Hungarica),
– styropianowy krzyż opalający się na szezlongu na Stadionie Narodowym, wybudowanym oczywiście za PO (podobnie jak Gazoport im. Kaczyńskiego).
– w celu upamiętnienia zwycięstwa socjalisty Piłsudskiego, polskimi ulicami przeszedł marsz neonazistów, którzy na koszulkach mieli cytaty z SS-mana Skorzennego.

Czy przebiło to orła Komorowskiego? Pytanie otwarte.

Mieszkaniec Szydłowa
Mieszkaniec Szydłowa
3 lata temu

Serce mi się kraje, gdy widzę jak w całej Polsce wczoraj i dzisiaj obchodzone jest Święto Bitwy Warszawskiej 1920 roku , a w naszej gminie w Szydłowie takie obchody zaplanowane są dopiero w niedzielę 23 sierpnia o czym poinformował ksiądz w czasie mszy. Nie wiem kto o tym zdecydował, ale myślę, że jeszcze powinien przesunąć o tydzień i połączyć to z obchodami wybuchu II Wojny Światowej. Myślę, że ten decydent nie ma najmniejszego pojęcia jak ważne dla Polski i Europy było to zwycięstwo , albo może posługuje się jakimś innym kalendarzem.

NadOjciecDyrektor
NadOjciecDyrektor
3 lata temu

Dzieci w maseczkach a dziadki w trybie „nieśmiertelny ” bez. Oj bedzie mial zakład pogrzebowy na jesien w Mławie co robić. Ale wiadomo zamiast myslec i dbać o swoje i innych zdrowie lepiej udawać „mnie to nie dotyczy”…

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x