Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Diecezjalnych dożynek w tym roku nie będzie


Coroczną tradycją było – pod przewodnictwem biskupa – uroczyste dziękczynienie za zebrane plony, w którym uczestniczyły delegacje rolników z dekanatów diecezji płockiej, z wieńcami i dożynkowym chlebem. W tym roku takich uroczystości nie będzie. Diecezjalny Duszpasterz Rolników wydał w tej sprawie specjalny komunikat.


W związku z stale rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 i pojawiającymi się nowymi ogniskami zakażeń koronawirusem, pragnę poinformować, że w 2020 r. nie odbędą się niestety nasze diecezjalne Dożynki za tegoroczne zbiory. Serdecznie zachęcam Księży Proboszczów, aby w swoich parafiach zorganizowali dziękczynną Mszę Świętą za tegoroczne plony z pól, ogrodów i sadów oraz za pracę rolnika.

Ks. Marek Dyga

Diecezjalny Duszpasterz Rolników

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x