Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czterdziestometrowy most jak biało-czerwona flaga


W obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej włączyły się PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Wspólnie z Jednostką Strzelecką 1006 Płońsk i Miastem Płońsk upamiętnione zostało zwycięstwo polskiego oręża. Most kolejowy w Płońsku nad rzeką Płonką został pomalowany w narodowe barwy. 


W krajobrazie Płońska jak biało-czerwona flaga prezentuje się czterdziestometrowy most kolejowy na linii z Nasielska przez Raciąż do Sierpca. Obiekt przed 15 sierpnia został pomalowany w narodowe barwy przez kolejarzy z PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i symbolicznie przypomina o zwycięstwie polskiego wojska w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. 

Upamiętnienie Bitwy Warszawskiej, przez wprowadzenie w przestrzeń Płońska narodowych barw, zaproponowała Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk i Miasto Płońsk. Zarząd PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zapewnił warunki do wykonania okolicznościowej akcji. 

Most nad rzeką Płonką to konstrukcja o długości 40 metrów na jednotorowej linii. Przeprawa pochodzi z 1924 r. Podróżnym most zapewnienia sprawne przejazdy koleją między północą Mazowsza a stolicą.

źródło: PKP

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x