Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przypomnienie bohaterów wojny polsko-bolszewickiej  1920 roku


fot. UMM


Otwarta wczoraj wystawa plenerowa w parku miejskim wpisuje się w obchody 100 – rocznicy wojny polsko – bolszewickiej w 1920 r. Ekspozycja obejmuje wizerunki dowódców wojsk biorących udział w walkach pod Mławą, informacje na temat wojny i zwycięskich walk pod Mławą 21 i 22 sierpnia 1920 r. oraz skany artykułów prasowych z tamtego okresu.

Wśród postaci przywołanych na planszach wystawy, znalazły się osoby: płk. Mariana Józefa Ocetkiewicza – dowódcy 144 pułku piechoty Strzelców Kresowych, gen. Franciszka Krajowskiego – dowódcy 18 Dywizji Piechoty i Honorowego Obywatela Miasta Mława, ppłk. Włodzimierza Rachmistruka – dowódcy XXXV Brygady Piechoty, gen. Władysława Sikorskiego – dowódcy 5 Armii i Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego, pod którego pomnikiem ustawiona jest wystawa.

Podczas wczorajszego wernisażu można było także otrzymać okolicznościowe pocztówki wydane przez Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w ramach akcji „Wyślij kartkę z Mławy”. Są one jeszcze dostępne w siedzibie placówki. Wystawa „1920 Mława Victoria” będzie dostępna dla zwiedzających do 30 września 2020 r. 

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
TO==JA
TO==JA
3 lata temu

Dyżurna PARA, === DO ZDJĘĆ ZAWSZE W KOMPLECIE, bez tej pary nie może się obejśc żadne widowisko czy wystawa. FOTOREPORTERZY OBSŁUGUJĄCY IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE=== ZWOLNIJCIE JUŻ TĄ PARĘ Z TEGO OBOWIĄZKU. czyżby w naszym mieście nie było innych ważnych postaci, aby uwiecznić je na zdjęciach.

chodzealepowoli
chodzealepowoli
3 lata temu
Reply to  TO==JA

Po co się czepiać tych Państwa? Gdyby nie oni, to pies z kulawą nogą nie zajrzałby na oficjalne uoczystości (poza urzędnikami i tylko służbowo, rzecz jasna) – mówię tu o zwykłych mieszkańcach rzecz jasna. Dobrze że przychodzą. Lepsza byłaby fot burmistrza z kapelusza?

TO==JA
TO==JA
3 lata temu

Ja się nie czepiam tych Państwa— stwierdzam tylko fakty, które powinny do nich dotrzeć aby przestali się pchać w obiektywy kamer i aparatów fotograficznych !!!—-bo to robi się już trochę nie smaczne !!!! == a w niedzielę, były „TŁUMY” MIESZKAŃCÓW ???? a Pani dyr. Muzeum mówiła sobie a muzom== do zebranych a było tych mieszkańców dosłownie 10 osób, a Burmistrz nie miał czasu, podesłał swego zastępcę ZEJERA, z przyboczną PANIĄ GRZYWACZ aby tą sytuację uwieczniła na portalu (wymoderowano)…troche wiecej osób było na cmentarzu, ale w większości byli to funkcyjni dzialacze mławscy, którzy ze swymi przybocznymi składali wiązanki kwiatów== DOBRE I TO === ALE TO NIE TAK WSZYSTKO POWINNO WYGLĄDAĆ === i tak jest co roku, czy nie czas w organizacji tych świąt ku PAMIĘCI — rozpisać nowe scenariusze ?????

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x