Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mława świętuje  100-lecie wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku


Tegoroczne obchody rocznicy zwycięskiej wojny 1920 roku przybiorą uroczystą formę, ze względu na obchodzony w kraju setny jubileusz tego wydarzenia.


Poniżej program  obchodów. Ratusz apeluje do uczestników  uroczystości o przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych – trzymanie dystansu społecznego oraz zasłanianie nosa i ust, gdy dystans nie jest możliwy.

15 sierpnia 2020 r. godzina 10:00

Msza święta w intencji ojczyzny

Kościół pw. Świętej Trójcy

Przemarsz na cmentarz parafialny przy ul. 18 Stycznia w Mławie

Uroczystości przy mogile żołnierzy poległych w wojnie 1920 roku

18 sierpnia 2020 r. godzina 13:00

Sesja Rady Miasta Mława. Podjęcie uchwały w sprawie upamiętnienia 100-lecia wyzwolenia Mławy z rąk bolszewickich. Uhonorowanie pomysłodawcy przygotowania tablicy pamiątkowej – pana Kazimierza Lewandowskiego

Miejski Dom Kultury w Mławie

21 sierpnia 2020 r. godzina 12:00

Odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci żołnierzy 144. pułku piechoty Strzelców Kresowych – oswobodzicieli Mławy – walczących z bolszewikami w 1920 roku w Mławie i okolicach

Skwer w południowej pierzei Starego Rynku

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Nie o wszystkich nieżyjących a leżących na mlawskim cmentarzu pamiętano. Przykre.
bo leży nawet oficer z tej wojny i nik nawet nie wspomni. Jedynie w swoich wydanych książkach przez senatora Juszkiewicza był wspominany.

yukon
yukon
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

To napisz, kto i pod swoim nazwiskiem, a nie siejesz teorię spiskową.Wiem, ale nie powiem….

ADVOCEM
ADVOCEM
1 rok temu
Reply to  yukon

Ten osobnik o nicku===anonimowo, tylko tak potrafi, jego specjalność to podjudzanie wszystkich, piszących na portalu—a może ktoś się skusi. !!!

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x