Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Skuterem na zakazie i podwójnym gazie, do „obrony” miał siekierę, a wszystkiemu winien był kot


fot. ilustracyjne


Alkohol jak wiadomo dodaje niektórym poczucia odwagi. Najczęściej niestety to poczucie wykorzystywane jest do czynów, które mianem heroicznych nie możemy nazwać. Tak było w przypadku mężczyzny, który pomimo nietrzeźwości, pomimo zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wsiadł na motorower i w ręku trzymając siekierę jechał załatwić „swoje” sprawy.

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc (08/09 sierpnia br.) kiedy to dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Pasym dochodzi do bójki między kilkoma osobami, które mogą mieć przy sobie niebezpieczne narzędzia. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że pewien mężczyzna kopnął kota zgłaszającego, co było początkiem wywiązania się między nimi kłótni. Chwilę później mężczyźni się rozeszli, lecz zatarg między nimi pozostał.

Sprawca interwencji wsiadł na skuter zabierając ze sobą siekierę i udał się w okolicę zamieszkania właściciela kota. Tam groził mu niebezpiecznym narzędziem. Po wszystkim 37-letni mieszkaniec Pasymia jak gdyby nigdy nic zostawił swoje „gadżety” i oddalał się z miejsca zajścia. Mężczyznę udało się zatrzymać, a podczas sprawdzenia jego danych w systemach policyjnych okazało się, że posiada on aktualny, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był on nietrzeźwy – miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem, a alkohol, który dodał chwilowej „odwagi” będzie czynnikiem jeszcze bardziej obciążającym jego postępowanie

źródło: KPP Szczytno

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x