Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uczniowie wracają do szkół 1 września, ale możliwy jest powrót do edukacji zdalnej


Szkoły mają przygotować się od 1 września do tradycyjnego sposobu prowadzenia lekcji z nauczycielem i uczniami. W sytuacji gdy w placówkach pojawi się przypadek SARS- CoV2, resort przewiduje dwa modele postępowań, w tej liczbie całkowicie wykluczający funkcjonowanie szkoły i pełne przejście na kształcenie na odległość – zapowiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski.


– Sytuacja epidemiczna na terytorium naszego kraju sprawia, że w zdecydowanej większości szkół, żłobków i przedszkoli można będzie przywrócić standardowe zajęcia, polegające na bezpośrednim kontakcie nauczyciela z uczniami — powiedział minister Piontkowski.  Dodał jednak, że powiaty zaliczone do stref zwiększonego ryzyka (strefa żółta i czerwona) będą musiały się liczyć z dodatkowymi ograniczeniami. Powiat mławski szczęśliwie do takich nie należy.

Jednak przewidziano dodatkowe warianty postępowania w przypadku stwierdzenia ognisk zachorowań w placówkach i uczniów przebywających na kwarantannie.

– Model C to całkowite zakończenie na pewien czas zajęć stacjonarnych, gdzie wszyscy uczniowie i nauczyciele przechodzą na kształcenie na odległość. Model ten wszyscy doskonale znają, ponieważ przez ostatnie dwa-trzy miesiące mijającego roku szkolnego w taki właśnie sposób pracowali — powiedział Piątkowski.

Będzie również możliwość wprowadzenia przez dyrektora szkoły tzw. wariantu mieszanego, ale do tego będzie konieczna konsultacja z organem prowadzącym oraz inspekcją sanitarną.

– Będzie też model mieszany, który budzi najwięcej emocji i pytań. Taki model może pojawić się w sytuacji kiedy grupa uczniów lub pojedynczy uczniowie znajdą się w kwarantannie. Nie chcielibyśmy, aby tracili wtedy kontakt z nauczycielem i możliwość nauki, stąd przy pozytywnej opinii powiatowego inspektora sanitarnego tacy uczniowie będą mieli możliwość korzystania z kształcenia na odległość — zapowiedział minister.

źródło: MEN

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
wiadomo jak będzie
wiadomo jak będzie
1 rok temu

Nauczyciele nie będą się narażać, bo szykuje się kolejny strajk. Prezes Związku już o tym coraz głośniej wspomina. Po co mają iść na pewne zarażenie (wszak większość krajowych nauczycieli to kadra po 60tce, a są szkoły gdzie praktycznie 100% kadry to emeryci już), po prostu nie pójdą. Tak będzie, i co szach mat.

Ola
Ola
1 rok temu

Na uczelniach edukacja hybrydowa. A w szkołach średnich, nauka w przepelnionych izbach lekcyjnych. Ot rozum!!

Ola
Ola
1 rok temu

Starostwo mławskie ogranicza przyjmowanie interesantów, a w szkołach średnich przepełnionych, uruchamia 1wrzesnia naukę w tradycyjny sposób

Obiektywny
Obiektywny
1 rok temu

Nauczyciele pewnie juz trzęsą ze strachu, co mamy robic, my nic nie wiemy, ojejej
W dzisiejszych czasach trzeba byc elastycznym i trzeba umiec sobie radzic na biezaco z nowymi problemami, trzeba umiec improwizowac.
Dzieci koniecznie do szkol i powrot do normalnosci, a wy nauczyciele ? Poradzicie sobie 😉

Nauczycielka
Nauczycielka
1 rok temu
Reply to  Obiektywny

Dlaczego tak piszesz? Jestem nauczycielką i się nie trzęsę. Tak jak każdy chcę wrócić do normalności. Zdaję sobie sprawę z zagrożenia, będę postępowała zgodnie z ustalinymi zasadami i wierzę w rozsądek innych. Pozdrawiam

Obiektywny
Obiektywny
1 rok temu
Reply to  Nauczycielka

Zagrożeniem nie jest covid tylko bill gates i spółka.. owieczki..

Zgryźliwy
Zgryźliwy
1 rok temu
Reply to  Obiektywny

„Obiektywny” Czegoś ta szkoła Cię nauczyła czytać artykuły. Ale trzeba jeszcze samodzielnie myśleć i tu jest problem z Tobą. Mam nadzieję, że się jeszcze rozwiniesz. Wierzę w Ciebie.

Last edited 1 rok temu by Zgryźliwy
Ola
Ola
1 rok temu
Reply to  Obiektywny

Wg ministra, jak się w szkołach pojawi wirus, to nauczanie zdalne. Jak chory nauczyciel ma prowadzić zdalnie lekcje. Propozycja chora sama w sobie

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x