Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Znamy wstępne wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych


Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne informacje o wynikach egzaminu maturalnego 2020 oraz średnie wyniki z egzaminu maturalnego w gminach, powiatach i województwach.  Według danych ogólnopolskich maturę zdało 74 %, 17,2% zdających będzie egzamin poprawiać, a 8,8% zdających nie udało się matury zdobyć. Jakie wyniki egzaminu osiągnęło ponad 500 naszych absolwentów, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego w tym roku? 

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Średnie wyniki w powiecie mławskim i powiatach ościennych wyglądały następująco:

Jak widać, wyniki w powiecie mławskim są niższe niż średnia na Mazowszu, nie odbiegają jednak znacząco od wyników w sąsiednich powiatach.  Jak wypadły poszczególne szkoły dowiemy się dopiero z pełnych wyników matur, które pojawią się we wrześniu. Z zestawienia wyników w gminach, wynika, że średnie wyższe niż przeciętną w mławskich szkołach osiągnęły licea w Radzanowie i Strzegowie.

W radzanowskim liceum średni wynik z języka polskiego (poziom podstawowy) wyniósł 57,75 %, podczas gdy w strzegowskim liceum 59,62% a średnia dla Mławy wyniosła 50,82%.

Podobnie było z matematyką na poziomie podstawowym. W Radzanowie było to 67,50 %, w Strzegowie 47,85 % a w Mławie 46,19 %.

Od wczoraj, na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, zdający maturę mogą sprawdzić osiągnięte przez siebie wyniki egzaminów.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x