Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Punkt konsultacyjny nie działa, ale spóźnialscy jeszcze mogą składać deklaracje


10 sierpnia 2020 r. upłynął ustawowy termin na złożenie nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wszyscy właściciele nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz właściciele nieruchomości niezamieszkałych (przedsiębiorcy, instytucje, urzędy), które zostały włączone do gminnego odbioru odpadów komunalnych, z mocy prawa zobowiązani są do złożenia nowej deklaracji w związku ze zmianą metody naliczania opłaty, jeśli dotychczas tego nie uczynili.


W związku ze zmianą organizacji pracy Urzędu Miasta Mława wprowadzoną wobec zwiększonego zagrożenia Covid 19 działanie punktu konsultacyjnego, w którym można było w okresie od 1 lipca uzyskać pomoc w wypełnieniu i złożyć deklarację osobiście, zostało zawieszone. Wypełnioną i podpisaną deklarację można dostarczyć osobiście i wrzucić ją do urny wystawionej w holu, przy wejściu głównym do Urzędu. Osoby wchodzące do Urzędu obowiązuje zasada  zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcja dłoni (bezdotykowa).

Deklarację można także przesłać za pośrednictwem Poczty Polskiej lub dostarczyć w formie elektronicznej poprzez Platformę Elektroniczną Usług Administracji Publicznej pod adresem www.epuap.gov.pl, jako załącznik, w pliku o formacie PDF (adres skrzynki podawczej na platformie ePuap: /UMMlawa/skrytka). Nie należy przesyłać deklaracji e-mailem!

Ratusz informuje, że w przypadku problemów z wypełnieniem deklaracji można kontaktować się pod numerem telefonu 23 654 32 96 wew. 302 lub e-mailem na adres: [email protected].

Urząd prosi o składanie nowych deklaracji i przypomina, że niezłożenie dokumentu będzie skutkowało koniecznością wydania decyzji ustalającej wysokość opłaty przez Burmistrza Miasta Mława oraz wszczęciem postępowania sądowego (z mocy ustawy nie złożenie deklaracji wbrew obowiązkowi zagrożone jest karą grzywny wg przepisów Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia).

źródło: UMM

oprac.red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Haha
Haha
2 lata temu

Zobacz, jeszcze straszą mandatami i sądem. Możecie sobie..

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Już się znowu zabarykadowali przed interesantami, czyli swoimi pracodawcami?
Powinni jeszcze płace sobie obniżyć minimum o 25%.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x