Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Świeża mięta, rozmaryn czy oregano. Możesz sobie urwać


Na przasnyskim rynku stanęły dwa zielniki, w których rosną świeże zioła. Rabaty nie tylko ładnie wyglądają i pięknie pachną, ale przede wszystkim dobrze smakują. Każdy może tu przyjść i urwać sobie świeżych ziół.


Na przasnyskim rynku od czwartku 6 sierpnia rosną żywe, pachnące krzaczki mięty, rozmarynu, kolendry, oregano oraz majeranku, którymi można się częstować. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że świeże zioła są zdrowe i dodają smaku wielu potrawom. Ta nowa miejska inicjatywa to ukłon w stronę tych, którzy nie zdążyli zaopatrzyć się w świeże oregano do pizzy lub w majeranek do pieczeni. To także krok w kierunku osób nie mających własnego ogródka.

– W ramach projektu „Zielony Przasnysz”, w skład którego wchodzi również miejska pasieka, ustawiliśmy w sercu miasta donice z ziołami. Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców do uprawy ziół w przydomowych ogródkach i na balkonach. To także zwrócenie uwagi na konieczność pielęgnacji roślin i dbanie o miejską przestrzeń i zieleń. Pamiętajmy, że ziół się nie wyrywa, najlepiej uszczykiwać po małej gałązce, to nawet pomaga im lepiej się rozrastać – powiedział burmistrz Łukasz Chrostowski

Pomysł na dostęp do świeżych ziół zaczerpnięto z  Gdańska, który ustawił w miejskiej przestrzeni kilkadziesiąt zielników, co spotkało się z aprobatą mieszkańców.

Ogólnodostępne rabatki na przasnyskim gruncie zrealizowano we współpracy z Miejskim Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Wykonanie obu zielników kosztowało około 900 zł.

Władze miasta już planują nowe lokalizacje dla następnych ziołowych rabat. Jedną z nich jest park miejski w Przasnyszu. Czy  zielniki pojawią się parku i innych miejscach, zależy od tego, czy obecne nie zostaną zniszczone przez wandali oraz czy nie padną ofiarą chytrej baby z Radomia.

źródło: UM Przasnysz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x