Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pielgrzymkowa sztafeta. Grupa Miedziana na szlaku


W tym roku ze względu na sytuację sanitarną w kraju 39. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę odbywa się w innej niż tradycyjna formie. Poszczególne grupy pielgrzymują bowiem jak „sztafety” – każdego dnia wybrane grupy pokonują w ciągu tylko jednego dnia wybrany odcinek trasy pielgrzymkowej.


Zgodnie z pielgrzymkowym harmonogramem właśnie wczoraj (9 sierpnia), grupa Miedziana (Mława Wschód i Mława Zachód) pod opieką ks. Wojciecha Nikodymczuka i ks. Krzysztofa Drzazgowskiego oraz grupa Granatowa (Płońsk Południe, Płońsk Północ, Raciąż, Wyszogród) pokonały 26 kilometrowy odcinek trasy pielgrzymkowej pomiędzy Wielką Wsią a Lutomierskiem (woj. łódzkie). Nasi pielgrzymi wyruszyli  już około godz. 3.00 spod kościoła św. Trójcy w Mławie, a powrót z pielgrzymkowego szlaku nastąpił późnym wieczorem.

Tegoroczna 39. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę rozpoczęła się jak zawsze 6 sierpnia 2020 r. spod Płockiej Katedry po mszy świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem biskupa Piotra Libery. Jej tegoroczne hasło to  „Stawiam na Maryję”, a jest ona przygotowaniem do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

Porządek wędrowania poszczególnych grup wygląda następująco:

  • 6 sierpnia – grupa Biało-Czerwona (Płock Wschód, Płock Zachód, Bielsk, Bodzanów) 
  • 7 sierpnia – grupa Biała (Ciechanów Wschód, Ciechanów Zachód, Strzegowo) – ks. Tomasz Dec
  • 8 sierpnia – grupa Zielona (Sierpc, Dobrzyń n/Wisłą, Tłuchowo) i grupa Żółta (Gostynin, Gąbin) 
  • 9 sierpnia – grupa Granatowa(Płońsk Południe, Płońsk Północ, Raciąż, Wyszogród) i grupa Miedziana (Mława Wschód i Mława Zachód) – ks. Wojciech Nikodymczuk i ks. Krzysztof Drzazgowski
  • 10 sierpnia – grupa Błękitna (Nasielsk, Zakroczym) 
  • 11 sierpnia – grupa Srebrna (Pułtusk, Serock) 
  • 12 sierpnia – grupa Brązowa (Rypin, Dobrzyń n/Drwęcą, Żuromin) i grupa Pomarańczowa (salezjańska) 
  • 13 sierpnia – grupa Złota (Przasnysz, Maków, Dzierzgowo) – ks. Łukasz Rogowski

Wejście płockiej pielgrzymki na Jasną Górę będzie 14 sierpnia 2020 r. w godzinach porannych (7.30-8.15).

JK

fot. fb Miedziana

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x