Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Letni weekend i czterech nietrzeźwych za kierownicą


Coraz częściej policja nie tylko sama kontroluje, ale też otrzymuje zgłoszenia, dotyczące nietrzeźwych kierujących od przypadkowych świadków, a mimo to wciąż nie brakuje kierowców prowadzących auta pod wpływem alkoholu. W miniony, wakacyjny weekend mławscy policjanci zatrzymali ich aż czterech.


W piątek, ok. godz. 20.30, w związku ze zgłoszeniem anonimowym, interweniujący patrol zatrzymał na drodze relacji Bońkowo Podleśne – Wróblewo, 32-letniego mieszkańca gm. Radzanów. Kierował on ciągnikiem rolniczym będąc w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał ponad 1,70 promile alkoholu. Ponadto posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

W niedzielę, o godz. 11.50 w miejscowości Konopki, policjanci ruchu drogowego zatrzymali 22-letniego mieszkańca gm. Stupsk, który kierował samochodem marki Opel Vectra będąc w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał ponad 0,90 promile alkoholu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

W niedzielę, ok. godz. 20.30, interweniujący patrol zatrzymał w miejscowości Pepłowo, 60-letniego mieszkańca gm. Wieczfnia Kościelna, który kierował samochodem marki Daewoo Matiz będąc w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał ponad 1,20 promile alkoholu. Ponadto posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Także w niedzielę wieczorem, na drodze relacji Wieczfnia Kościelna – Kuklin, w związku z ujęciem obywatelskim, zatrzymano 60-letniego mieszkańca gm. Wieczfnia Kościelna. Kierował samochodem marki Daewoo Lanos będąc w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zgodnie z art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
2 lata temu

Kary są śmiesznie niskie, ale skutki pijanych kierowców straszne

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x