Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

6 potwierdzonych nowych przypadków zakażenia. Raport mławskiego sanepidu z dnia 9 sierpnia


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 9.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 9.08.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 356 / (16)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 21 / (6)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 102 / (47)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)23 / (6)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 2 / (0)

PPIS w Mławie informuje, o kolejnych 6 potwierdzonych przypadkach Covid-19. W dniu 08.08.2020 r. stwierdzono następne źródło zakażenia. Osoby mają lekkie objawy lub są bezobjawowe, nie wymagają hospitalizacji i zostały objęte izolacją domową. PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
srs
srs
2 lata temu

ważne jest kto i kiedy zachorował . Nie ma to nic wspólnego z linczem ani że ktoś jest wścibski. Chorych należy izolować . A jeszcze zdrowi mają prawo wiedzieć . Wystarczy że policja podjedzie pod blok. Efekt paniki będzie to jest normalne . Ale jesCze ciekawsze jest to że jak narazie nikt ze znajomych których pytałem nie zna kogoś kto choruje . O to samo pytał znajomy który jeździ po Europie . Temat jest ciekawy ale dla wirusologów w sumie gada non stop trzech tych samych i to samo . Ozdrowieńców z ciężkim przebiegiem jest tak mało że tylko raz pokazali w TV wywiad z gościem . Nigdzie nie było ani zdjęć ze szpitala ani z pogrzebów . Rozumiem zatem wyznawców archiwum X . Całe gadanie co to Cię obchodzi itp.. jesCze podkręca sprawę . Tak czy inaczej sam już nie wiem co o tym sądzić.

Weronika
Weronika
2 lata temu
Reply to  srs

Ty nie znasz nikogo, a ja znam osobiście. Żona kuzyna mojego męża przechorowała, obawy były takie jak podają w mediach – gorączka, osłabienie, utrata węchu i smaku. Już jest ok. Cała rodzina, z którą miała styczność zostąła przebadana testami i odbyła kwarantannę (woj. łódzkie).

NadOjciecDyrektor
NadOjciecDyrektor
2 lata temu

Pisalem kilka dni temu – Mława bedzie niedlugo czerwona strefa.

Izba skarpowa
Izba skarpowa
2 lata temu

Otworzyć toalety dworcowej chcemy się umyć ręce przewinąć dziecko .Otwórzcie sobie inny biznes .Koniec docenia pasażera.

Pytanie
Pytanie
2 lata temu

A co to za tejemnica te kolejne źródło? Ciemny naród … Choroba bez objawów to jak kur… Ich znaleźli?

Zenek
Zenek
2 lata temu
Reply to  Pytanie

Plotkaro idź pod sklep może się czegoś dowiesz. Albo Na spotted Mława daj posta już widzę jak ci wyjawiają tajemnice

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Zenek

Jak to coś takie ciekawe niech idzie prosto do sanepidu, pewnie ją czy jego poinformują 😛 . Ludzie nie mają za grosz przyzwoitości.
Dziś nikt nie jest pewny czy już ma tego cholernego wirusa, czy go dopiero będzie miał, czy może go już miał, a ci ciekawscy od razu by pewnie dokonywali linczu na osobach zarażonych.
Co te osoby są winne? – zastanówcie się ludzie. Za dni, za tydzień albo za miesiąc też możecie znaleźć się w tym wykazie, a to już jest ograniczenie wolności, bo ani na krok o ani na sekundę nie wolno wyjść z własnego domu czy mieszkania. Daj Boże żeby tylko przejść to bezobjawowo.

Gambel
Gambel
2 lata temu
Reply to  mławianka

Nie ma choroby bez objawów,bo każda choroba daje objawy.Wiec jak nie ma objawów,to nie ma choroby.Wiec po cóż te testy,dla kogo?Ludzie popadli już w paranoje,nie ma już innych chorób tylko covid.A niektórzy chyba się przyzwyczaili do tego wirusa.

Big Cyc
Big Cyc
2 lata temu
Reply to  Pytanie

oficjalne info, że w Biedronce na OKM-ie

Wwww
Wwww
2 lata temu

Pewnie już następnego weakend Mława będzie żółta strefa.

Oskar
Oskar
2 lata temu
Reply to  Wwww

Musiałoby walnąć w duży zakład produkcyjny.

Max
Max
2 lata temu
Reply to  Oskar

Wcale nie wykluczone. Ludzie w poniedziałek wracają z urlopów. Strach wracać…

Wwww
Wwww
2 lata temu
Reply to  Max

LG, Biedronka na OKM po weekend-zie poleci jak w domino. Wystarczy że na całym kompleksie LG – 3 Ukraińców będzie palic na spółkę 1 papierosa,Wipasz rozniesie nam wirusa wraz z ich fetorem, w Biedronce jedna osoba bezobiawowo bedzie przebierać sobie produkty a pani na kasie Bogu ducha winna bedzie przez 5 dni dziennie przekazywać szczep okolo 2 tys. klientom małego Covida. Bez paniki. Każdego z nas to spotka. A posty typu „kto i gdzie sie zaraził mogę śmiało powiedzieć od Ciebie pytajniku wścibski, jesteś gorszy niz Covid19. Więc obudź sie Mławo. Chroń Siebie i bliskich. Chyba że chcesz aby właśnie Ciebie w komentarzu podano jako zarażonego a reszta wscibskich komentatorów napiętnowała

Ddd
Ddd
2 lata temu
Reply to  Max

To nie wracaj,siedz w piwnicy i czekaj na wirusa.Napewno będzie bezobjawowy,bo testy są fałszywie dodatnie.

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x