Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Trzy kolejne potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Raport mławskiego sanepidu z dnia 8 sierpnia


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 8.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 8.08.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 420 / 93
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 15 / 3
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / 0
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 57 / 7
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 0 / 0
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)17 / 3
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / 0
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 2 / 0

  PPIS w Mławie informuje, o kolejnych 3 potwierdzonych przypadkach Covid-19, osoby te mają lekkie objawy lub są bezobjawowe, nie wymagają hospitalizacji i zostały objęte izolacją domową. PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
zdziwiony
zdziwiony
2 lata temu

proszę otworzyć toalety dworcowe.Higiena przedewszystkim .BRAK ZŁOTÓWKI UNIEMOŻLIWIA UMYCIE RĄK ZALATWIENIA POTRZEBY PRZEBRANIA DZIECKA .JAK DŁUGO JESZCZE BĘDZIE TRWAŁA TA PATOLOGIA.

Mlawa
Mlawa
2 lata temu

Ściema ściema dalej trwa jaka to jest pandemia jak to dziennie niby po kilka kilkanaście osób umiera w marcu w tamtym roku w ciągu jednego miesiąca zmarło ponad 30 tysięcy w naszym kraju tylko wtedy nie bylo koronaswirusa media i rząd w ciula nas robią tyle na ten temat

ADVOCEM
ADVOCEM
2 lata temu
Reply to  Mlawa

A jednak takie naiwne i glupie CIULE,sa w Mlawie,.i zamieszczaja takie posty===

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  ADVOCEM

Nie wychodź z domu najlepiej bo nie długo do tego dojdzie jak rząd nakarze

Inka
Inka
2 lata temu
Reply to  Mlawa

Na kasę chorych do lekarza tylko teleporada bo covid, ale prywatnie to już covida nie ma… żal

Husajn
Husajn
2 lata temu

Jak widać osoby w kwarantannie domowej i osoby zakażone to ta sama liczba 17/3, zatem wszyscy zakażeni przechodzą wirusa w domu. Nie było potrzeby hospitalizacji widocznie. Oby tylko wykazali się właściwą postawą i siedzieli w domu jak należy, uważali przy odbiorze przesyłek czy zakupów od znajomych. Tyle mogą zrobić.

John
John
2 lata temu

Czy ktoś wie skąd pochodzą osoby zakażone koronawirusem, Mława czy z sąsiednich gmin?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  John

Co za różnica. No chyba że jesteś plotkarzem- to tak, jest roznica. Plotkarze muszą wiedzieć wszystko z detalami. Jakie to obrzydliwe hobby.

Lola
Lola
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

O czym Ty w ogóle pier…….?

Lola
Lola
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Jacy plotkarze? Chyba na jakimś haju to pisesz. Niech trafi Ci się w Twoim bloku taki przypadek albo w sklepie do ktorego chodzisz codziennie to dopiero się obsrasz ze strachu.

TO==JA
TO==JA
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

SŁOWO ” PLOTKARZ ” PASUJE DO CIEBIE JAK ULAŁ,. bo tyle co ty wiesz to chyba nikt piszący nie wie !!! Lola ma rację pisząc o twoim poście, ty na prawdę nie wiesz o czym ty pier…….?

Husajn
Husajn
2 lata temu
Reply to  John

Milcz plotkaro

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

17 osób. A ile z nich jest w naprawdę ciężkim stanie? Czy przypadkiem większość jest „bezobjawowa”?
Śmiechu warte są te badania. Gdyby zrobić wynik 10 osobom z ulicy 6 z nich na bank miałyby wynik „dodatni” bądź „fałszywie ujemny”

Lola
Lola
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

W jakim ciężkim stanie jak nikt nie jest hospitalizowany i te 17 jest liczone od marca?! Czytać i zrozumieć to dwie różne sprawy.

Zaq
Zaq
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Skoro większość osób choruje bezobjawowo tak samo większa część społeczeństwa chodzi i przechodzi to nie wiedząc. My mamy naszczęście negatywne wyniki ale część pozytywnych wyników pochodzi z przedszkola.

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x