Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zadziwili policjantów. Nocną porą jechali „siódemką” rowerami nad morze


fot. ilustracyjne


Czterech młodych mężczyzn postanowiło dojechać rowerami z Warszawy do Władysławowa. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie droga, którą wybrali. Widok kierujących jednośladami na drodze ekspresowej S7 skutkował interwencją policjantów, która zakończyła się dla każdego z rowerzystów mandatem karnym. Dowiedzieli się przy okazji o tym, że drogą ekspresową mogą poruszać się jedynie samochody.

„Ignorantia iuris nocet” – czyli „ignorancja prawa szkodzi” – to paremia prawnicza wyrażająca jedną z podstawowych zasad prawa, wywodząca się z prawa rzymskiego. Choć pochodzi sprzed wielu wieków, aktualna jest również dziś. Przekonali się o tym czterej rowerzyści z Warszawy.

W środę (5 sierpnia) około północy oficer dyżurny nidzickiej policji otrzymał informację o kilku osobach jadących rowerami drogą ekspresową S7. Według zgłoszenia rowerzyści przemieszczali się od strony Mławy w kierunku Nidzicy. Interweniujący policjanci ruchu drogowego potwierdzili zgłoszenie i na wysokości Węzła Powierż zatrzymali czterech młodych mężczyzn, kierujących jednośladami.

Rowerzyści funkcjonariuszom, którzy ich zatrzymali tłumaczyli, że wybrali się rowerami z Warszawy do Władysławowa. Uczestnicy interwencji to osiemnastolatkowie z Warszawy i Piaseczna. Wakacyjna wycieczka rowerowa skończyła się dla każdego z nich mandatem karnym. Następnie policjanci skierowali rowerzystów na drogę serwisową, którą dalej mogli jechać do celu.

Policja przypomina, że drogi ekspresowe to drogi o ograniczonej dostępności. Oznacza to, że po tego typu drodze nie mogą poruszać się piesi, rowerzyści, motorowerzyści czy kierowcy pojazdów zaprzęgowych. Wjazd na drogę pojazdem, dla ruchu którego droga ta nie jest przystosowana to wykroczenie. Na drodze ekspresowej mogą poruszać się tylko pojazdy samochodowe. Za złamanie tego przepisu grozi mandat karny w wysokości 250 zł.

źródło: KPP Nidzica

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
hunter of dildo
hunter of dildo
1 rok temu

Ja dojechałem hulajnogą spalinową z Białego do Zambrowa i mnie nie złapali XD

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x