Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport mławskiego sanepidu z dnia 7 sierpnia. Kolejna zakażona osoba


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 7.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 7.08.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 406 / (21)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 12 / (1)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 50 / (5)
  • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)14 / (1)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 2 / (0)

PPIS w Mławie informuje o 14 potwierdzonym przypadku Covid-19 ( w tym 2 ozdrowieńców). Osoby mają lekkie objawy lub są bezobjawowe, nie wymagają hospitalizacji i zostały objęte izolacją domową.

PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

Mazowsze – aktualizowana mapa zachorowań (powiaty): https://gis.wrotamazowsza.pl/Informacje/KORONAWIRUS

źródło: PSSE

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
***** ***
***** ***
2 lata temu

2 miesiące aresztu zamiast mandatu za powieszenie flagi. Witaj komuno pisowska. Dawno Cię nie widziałem. Jutro zapukaj do mnie o 6 rano. Czekam na Ciebie m.do.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  ***** ***

Przeżyliśmy reżim i zabór ruski przeżyjemy i reżim kaczy oraz zabór jankeski

Mlawa
Mlawa
2 lata temu

To jest straszne…. Jak żyć … Już media wodę z mózgów robią chwila spokoju była nie ma innych chorób tylko Covid19 bójcie się dalej

Emme
Emme
2 lata temu
Reply to  Mlawa

Starać się żyć normalnie, dbać o siebie i najbliższych, stosować covidowe zasady higieny, myśleć racjonalnie. To że w szpitalu ognisko opanowane, to nie znaczy, że gdzie indziej nie ma. Niestety, ale takie ogniska się będą pojawiać. Im szybciej będą wygaszane, tym lepiej dla wszystkich.

Marek
Marek
2 lata temu
Reply to  Mlawa

Dokładnie. Nie ma innych chorob tylko świrocovid… Ludzie opamiętajcie się zanim będzie za późno. Rząd robi z was debili przez wiele lat a wy dalej im wierzycie we wszystko. Po prostu brak słów jak można być takim naiwnym. Ale przekonacie się po nowym roku co was czeka jak nie zmienicie swojego myślenia.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Marek

To właśnie przez takich bezmuzgich ludzi jak ty pandemia si,ę rozszerza.

Kali
Kali
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Co się rozszerza?chyba panika wśród ludzi,bo rząd i media zastraszającym po to żeby ludźmi sterować jak marionetkami.Czy już nie ma innych chorób tylko covid?ludzie dostępu do lekarzy nie mają chyba że prywatnie.

Reksio
Reksio
2 lata temu
Reply to  Kali

Mnie akurat komunikaty sanepidu nie zastraszają. Jak masz z tym problem, to lepiej nie czytaj. Nie stresuj się chłopie. Czy jest jakiś przymus oglądania telewizji, czytania gazet i portali? Patrząc jak zachowują się Polacy, to zdecydowanie przeważają jednak wyluzowani.

TO==JA
TO==JA
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Anonimowo ==mógł byś przestać pisać o SOBIE, bo tylko o osobie tymi mądrościami wydajesz świadectwo o braku rozumu, w tej pustej łepetynie.

Obserwator
Obserwator
2 lata temu

Też liczyłam na taką informację. A może to ktoś całkiem inny ?

Podpis
Podpis
2 lata temu
Reply to  Obserwator

Było ostatnio robionych bardzo dużo testów w Mławie z kontaktów, dlatego na logikę biorąc to może być własnie ktoś z kontaktu (wykluczając wygaszone ognisko w szpitalu).

Obserwator
Obserwator
2 lata temu
Reply to  Podpis

Faktycznie. Masz rację

opp
opp
2 lata temu

Szkoda, że nie podali, czy zarażony jest ktoś z ogniska w przedszkolu czy z wcześniejszych (sklep mięsny lub kościół).

kot
kot
2 lata temu
Reply to  opp

myślę, że nie powinni, bo by ludzi spotkały represje i poniżenia ze strony otoczenia.

opp
opp
2 lata temu
Reply to  kot

Może masz rację, po prostu zastanawiam się jaka jest dynamika zarażeń w Mławie i czy zarażenia są ze sobą połączone. Wcześniej informowali, że nie wiadomo w jaki sposób zaraziła się pracownica przedszkola (nie miała kontaktu z żadną inną osobą chorą z Mławy), co znaczy, że może być na naszym terenie sporo osób chorych, o których Sanepid jeszcze nie wie.

Emme
Emme
2 lata temu
Reply to  kot

Czy ja wiem. Polacy się mocno „przemieszali”. Weszliśmy w inny etap, teraz już potencjalnie każdy może lokalnie przenosić. Wielu mławian pracuje poza Mławą, np. w Warszawie, dużo osób dojeżdża pociągami albo autobusami do pracy. Pytanie, jak sytuacja się ukształtuje po wakacjach/urlopach? Większość dzieci pewnie pójdzie do szkoły.

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x