Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Lewiczyn i Krajewo. Nowe „CZARNE PUNKTY WODNE”


Policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu mławskiego, przypominają o występujących na terenie pow. mławskiego, tzw. „Czarnych punktach wodnych”. Nowe czytelne tablice czarno-żółte z minimalistyczną grafiką pojawiły się: Lewiczyn (akwen wodny „Zalew Ruda”) i Mława, ul. Krajewo (wyrobisko pokopalniane).


Samorząd Województwa Mazowieckiego wraz z Komendą Wojewódzką Policji zs. w Radomiu postanowił zaznaczyć te niebezpieczne miejsca specjalnymi tablicami ostrzegawczymi.
Oznakowane czarnym punktem miejsca oznaczają absolutny zakaz kąpieli.

Władze Mazowsza oraz mazowiecka policja od 2009 r. wspólnie prowadzą akcję oznaczania niebezpiecznych akwenów tzw. czarnymi punktami. W ten sposób chcą uzmysłowić mieszkańcom regionu, że kąpiel w niestrzeżonym miejscu może okazać się tragiczna w skutkach. Najczęściej wypadki zdarzają się w miejscach niestrzeżonych lub na dzikich plażach. Ze statystyk wynika, że częściej dochodzi do utonięć nad rzekami, jeziorami, czy nawet stawami, niż nad morzem. Bieżąca analiza tego zjawiska wskazuje na to, że od początku wakacji, tj. od 27 czerwca do 26 lipca br. na terenie kraju utonęło 87 osób (województwo mazowieckie 1 utonięcie). Obserwując wodę z brzegu, nie możemy mieć pewności, co kryje się w głębi – czy w tym miejscu jest silny nurt, gdzie jest dno, czy są wiry, itp.

Na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Mławie w ubiegłych latach wyznaczono dwa miejsca uznane za szczególnie niebezpieczne na akwenach wodnych. Oznaczono je tablicami informacyjnymi, tj. „Czarny punkt wodny”. Miejsca te znajdują się na terenie gm. Szydłowo, miejscowość Szydłówek (wyrobisko pokopalniane) oraz na gm. Strzegowo (wyrobisko pożwirowe) w miejscowości Józefowo. W dniu 5 sierpnia 2020 r. funkcjonariusze KPP Mława wspólnie z przedstawicielami Nadleśnictwa Dwukoły ustawili dwie nowe czytelne tablice czarno-żółte, z minimalistyczną grafiką, w miejscowości Lewiczyn (akwen wodny „Zalew Ruda” – w rejonie tamy) oraz Mława, ul. Krajewo (wyrobisko pokopalniane). Oznakowania te mają ostrzec wszystkie osoby, którym przyjdzie do głowy pomysł korzystania z tych miejsc, jako z kąpielisk wodnych, aby pod żadnym pozorem tego nie robiły. Przestrzeganie tych zakazów może uchronić nas lub naszych najbliższych od tragedii.

Mundurowi w okresie wakacyjnym, a zwłaszcza w upalne dni będą kontrolować systematycznie wyznaczone miejsca i pouczać osoby przebywające tam, o zagrożeniach wynikających z korzystania z tego typu zbiorników wodnych.

źródło i fot. KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tadek
Tadek
1 rok temu

Akwen wodny?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

nie ma innych akwenów niż wodne. akwen wodny to pleonazm albo masło maślane jak kto woli…

mieszkaniec
mieszkaniec
2 lata temu

Jaki mądrala wytypował te miejsca? Na jakiej podstawie? Żałosne mławska policjo.

piotr
piotr
2 lata temu

Przegięcie z tymi punktami. Totalne DNO!!!

Muława
Muława
2 lata temu

Kiedyś myślałam, że tzw. „czarne punkty” stawia się w okolicy zbiorników, w niebezpiecznych w miejscach, gdzie było dużo utonięć. Mławskie „glinianki” – Ok. Ile utonięć odnotowano w ostatnich latach w tym jeziorku na Krajewie?

Kaszlak
Kaszlak
2 lata temu

Na krajewie wyrwany jeszcze tego samego dnia

Gitara
Gitara
2 lata temu
Reply to  Kaszlak

I b. dobrze, na Krajewie to chyba ich popier*** z tym znakiem.

srs
srs
2 lata temu
Reply to  Gitara

no i bardzo dobrze prawisz .Ziom . Ostatnio w krajewie kąpałem się lata temu , ale do dziś pamiętam ten fajny i niepowtarzalny zapach i aromat wody .

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x