Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zlikwidowane fabryki nielegalnych papierosów w powiecie pułtuskim i piaseczyńskim


Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) zlikwidowały dwie fabryki nielegalnych papierosów w woj. mazowieckim. Zatrzymano 8 podejrzanych, zabezpieczono 11 ton tytoniu,
1 mln papierosów, elementy do ich produkcji i specjalistyczne maszyny. 


Pierwsza akcja KAS i CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Lublinie, została przeprowadzona na terenie powiatu piaseczyńskiego. Przeszukano 4 obiekty i zatrzymano 8 mężczyzn w wieku od 25 do 50 lat, w tym 6 obywateli Ukrainy. Zabezpieczona została kompletna linia produkcyjna, w tym specjalistyczna maszyna do produkcji papierosów o wydajności milion papierosów dziennie. Ponadto: 1 mln nielegalnych papierosów, ponad tonę krajanki tytoniowej i półprodukty do produkcji wyrobów tytoniowych. Jeden z zatrzymanych Polaków był poszukiwany listem gończym.

Grupa mogła działać od czerwca, a nielegalnie wyprodukowane papierosy mogły być wprowadzane do obrotu na terenie Polski pod szyldem dwóch znanych zagranicznych marek tytoniowych. Gdyby zabezpieczone wyroby tytoniowe trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby co najmniej 6,7 mln zł.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych, a także bezprawnego wprowadzenia do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym i przestępstw karnoskarbowych. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

Druga akcja KAS i CBŚP miała miejsce na terenie powiatu pułtuskiego. W jednej z hal magazynowych ukryta była fabryka papierosów. Przejęliśmy specjalistyczne maszyny do produkcji i pakowania papierosów, wysokowydajny agregat prądotwórczy, maszynę służącą do odzyskiwania tytoniu z odpadów papierosowych. Zabezpieczyliśmy prawie 10 ton krajanki tytoniowej, ok. 15 ton półproduktów i ponad tonę opakowań do papierosów. Przejęte maszyny mogły produkować milion sztuk papierosów dziennie.

Wartość zabezpieczonej krajanki tytoniowej to ponad 6,5 mln zł. W wyniku nielegalnej działalności Skarb Państwa mógłby stracić ok. 10 mln zł.

źródło: KAS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x