Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sztuczne lodowisko w Przasnyszu ruszy jeszcze w tym roku


Przasnyski starosta Krzysztof Bieńkowski zapowiada, że już w grudniu tego roku zostanie oddane do użytku sztuczne lodowisko. To dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców powiatu przasnyskiego. To dobra wiadomość i dla Mławy, bo nasi mieszkańcy na lodowisko będą mogli wybrać się najbliżej albo do Działdowa, albo właśnie Przasnysza.


na taki obiekt do wyboru  i ościennych, nie mogących się takim obiektem na swoim terenie pochwalić.

Przasnyski obiekt będzie miał powierzchnię użytkową wynoszącą około 2.000 m2 i kubaturę ponad 14.000 m3, łukową konstrukcję dachu, o łagodnej fali zadaszenia z doświetleniem oknami na dłuższych bokach hali i na ścianach szczytowych. W głównej części hali zlokalizowane zostanie płyta sztucznego lodowiska o wymiarach 25×40 m, do której prowadzić będą 4 osobne wejścia. Na terenie obiektu będą mogły odbywać się nie tylko imprezy sportowe, ale także koncerty, występy, uroczystości i inne wydarzenia kulturalne.

W części zachodniej budynku znajdować się będą: zaplecze z szatniami dla zawodników (pomieszczenia klubowe), scena wewnętrzna (częściowo rozkładana), zaplecze z szatniami i sanitariatami dla artystów oraz pomieszczenia zaplecza sceny.

Przy wschodniej ścianie podłużnej hali zaprojektowano monolityczne trybuny stanowiące obudowę, znajdujących się pod nimi, magazynowych pomieszczeń technicznych. Dwustuosobowe trybuny będą miały powierzchnię 256 m2. Obiekt będzie się składał z holu wejściowego z kasami, szatni z wypożyczalnią łyżew oraz zapleczem technicznym i magazynowym.

Przyjęto założenie, że w hali, w trakcie imprez masowych, na płycie zmieści się około 1178  osób plus 452 na trybunach (192 osoby na miejscach siedzących + 260 osób na koronie trybun). Halę będzie można opuścić 5 osobnymi wyjściami, a z lodowiska jednocześnie  będzie mogło korzystać 60 osób.

Z harmonogramu rzeczowo-finansowego wykonawcy wynika, że budowa hali sportowej z płytą lodowiska przy ZSP będzie kosztowała 12 mln 778 tys. 637 zł brutto. Planowany termin oddania hali do użytku opiewał na sierpień 2020 r.

W ramach inwestycji miał być ponadto wykonany za kwotę 1 mln 516 tys. 223 zł brutto remont budynku internatu, który ma potrwać do końca maja 2021 r.

Całkowita wartość projektu to 17 mln zł. Środki finansowe pochodzą z pozyskanej przez poprzednie władze starostwa dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz ze sprzedaży działek na strefie gospodarczej w Chorzelach.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ADVOCEM
ADVOCEM
3 lata temu

No i jeszcze jeden przykład do naszych WŁÓDARZY, MOŻNA MOŻNA== ale do tego można trzeba mieć ludzi z pomyślunkiem, a nie takich którzy, wydaja decyzję budowy 9 ciu bloków wokół ulicy POLNEJ, ŁĄKOWEJ, PRZENNEJ, SPOKOJNEJ, — no ale o co chodzi jest to zgodne z pomyślunkiem piszącego,—mławianie także będą mogli z tych lodowisk, w sąsiednich powiatach korzystać ????—czy tylko na taki komentarz stać -red- A najlepiej by było aby w Mławie nic nie było!!!—i aby powstawały tylko bloki mieszkalne, chyba że jest to pomysł aby do MŁAWY zamiast UKRAINCÓW, ściągać mieszkańców właśnie PRZASNYSZA, DZIAŁDOWA, I INNYCH MIAST LUB GMIN ????

bylemwidzialem
bylemwidzialem
3 lata temu
Reply to  ADVOCEM

hehehe. Tak tylko, że Przasnysz to ruina. Nie ma kina, MDK jest tak stary, że nikt nawet nie pamięta kiedy miał jakiś większy remont. Budynek MDK obecnie uznany za zabytek, dopiero po zmianie burmistrza, dostał 4 mln na remont, a potrzeba tych milionów 14. W Przasnyszu, nie ma ani basenu, ani plaży miejskiej. A park przasnyski z małym zbiornikiem wodnym, jest tak zarośnięty, że nie widać spod zielska wody w stawie. Obecny na zdjęciu starosta (PiS) nie realizuje swoich inwestycji, obecnie przeprowadzane inwestycje rozpoczął poprzedni starosta (PSL), który powiatem rządził 20 lat. To poprzedni starosta wybudował basen( dotacja unijna) w małej miejscowości Chorzele, w Przasnyszu choć też chciał zbudować jeszcze większy basen, miał niestety przeciwników. To poprzedni starosta z PSL, zbudował za unijne pieniądze obwodnicę Chorzel, którą obecnie kończy starosta z PiS. To poprzedni starosta z PSL, chciał budować obwodnicę Przasnysza, za dotacje unijne, ale na obwodnicę Przasnysza nie zgodził się ówczesny burmistrz, a obecnie wicestarosta Przasnysza. Lodowisko kryte całoroczne na zdjęciu, za 17 mln, to także projekt i pieniądze poprzedniego starosty z PSL, obecny tylko kończy rozpoczętą budowę, mając zapewnione w całości finansowanie. Obecny starosta powiatu przasnyskiego, wykreślił również budowę sali koncertowej, kina 3d w Przasnyszu, oraz budowy zbiornika retencyjno-rekreacyjnego w Przasnyszu.

sprtw
sprtw
3 lata temu
Reply to  bylemwidzialem

No, to pięknie…
wypunktowałeś dokładnie ale i tak ci nawiedzeni pisowcy ci nie uwierzą. Dla nich jest tak jak w tvppis im mówią. Innej prawdy nie widzą. Inni się nie liczą, a tym bardziej jeśli są przedstawicielami PO albo PS.
PIS jest dla nich najlepszym co mogło się przytrafić Polsce, mimo, że widzą na własnym podwórku mierne (żadne) działania lokalnych działaczy PIS.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x