Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Od września wzrosną nauczycielskie pensje. O ile?


fot. ilustracyjne pixabay


4 sierpnia, do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych został przekazany projekt rozporządzenia w sprawie minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli.

 W związku ze wzrostem od 1 września 2020 r. o 6 proc. kwoty bazowej dla nauczycieli, wzrośnie również wynagrodzenie średnie, którego jednym z elementów jest wynagrodzenie zasadnicze. Po podwyżce kwota bazowa wyniesie 3 537,80 zł. W ślad za wzrostem kwoty bazowej, w projekcie rozporządzenia proponuje się zwiększenie wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli również o 6 proc.

Ponadto, w przypadku nauczycieli o najniższym uposażeniu proponuje się zwiększenie minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli stażystów w drugiej grupie wykształcenia oraz nauczycieli stażystów, kontraktowych i mianowanych w trzeciej grupie wykształcenia o ponad 6 proc.

W załączniku do projektu rozporządzenia zostały określone minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego, z uwzględnieniem poziomu wykształcenia.

Wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli, którzy mają najwyższy wymagany poziom wykształcenia, czyli legitymują się tytułem zawodowym magistra z przygotowaniem pedagogicznym (stanowią oni ok. 96 proc. wszystkich nauczycieli), od 1 września 2020 r. wyniesie dla nauczyciela stażysty – 2 949 zł, nauczyciela kontraktowego – 3 034 zł, nauczyciela mianowanego – 3 445 zł, nauczyciela dyplomowanego – 4 046 zł.

Na wynagrodzenie średnie nauczyciela składa się gwarantowane wynagrodzenie zasadnicze oraz inne składniki wynagrodzenia wskazane w ustawie – Karta Nauczyciela. Wzrost wynagrodzenia średniego nauczycieli oznacza zatem także wzrost wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatków od niego zależnych.

Po podwyżce od września 2020 r. średnie wynagrodzenie wyniesie: dla nauczyciela stażysty 3 537,80 zł, nauczyciela kontraktowego 3 926,96 zł, nauczyciela mianowanego 5 094,43 zł, nauczyciela dyplomowanego 6 509,55 zł.

źródło: MEN

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Sara
Sara
2 lata temu

Jeśli ktoś wybiera konkretny zawód np.nauczyciel,lekarz pielęgniarka itp.to wydaje mi się ,że to lubi.Powinien to robić z sercem ,z powolania.Ale często jest odwrotnie nauczyciele,lekarze i pielęgniarki ciągle narzekają,to po co wybierali taki zawód.

Aga
Aga
2 lata temu

Monopolowy też musi zarobić!!!!!

Aga
Aga
2 lata temu

Potrzebne jest każde ogniwo.I sprzątaczka i dyrektor i każdy powinien godnie zarabiać!!!!!

ChadaRIP
ChadaRIP
2 lata temu

Haha plebsiaków już w oczy kuje Haha ale sami nieroby dzieci narobili i po 500 biegusiem i pod monopolowy

Aga
Aga
2 lata temu

Należy im się,bo na chleb im brakuje!!!!Tak jak lekarzom i pielęgniarkom!!!!!!

Xyz
Xyz
2 lata temu
Reply to  Aga

Trzeba było się uczyć i zostać np. Nauczycielem. A teraz niech żal dupe Ci ściska.

Aga
Aga
2 lata temu

Słów na to wszystko brakuje.Inni mogą pracować za najniższą krajową a nauczycielom,lekarzom i pielęgniarkom ciągle mało.Paranoja

Girl
Girl
2 lata temu
Reply to  Aga

Pracujesz za najniższą? Zawsze możesz zostać pielegniarką, nauczycielem, lekarzem! Kto Ci tego broni?

OLKA
OLKA
2 lata temu
Reply to  Aga

Tylko, że nauczyciel zastąpi pracownika LG czy panią zza lady, natomiast odwrotnie już nie da rady. Trzeba było Aga się uczyć, zamiast do szkoły tylko chodzić.

Last edited 2 lata temu by OLKA
To skandal
To skandal
2 lata temu

Za udawanie pracy nauczyciela przez ostatnie miesiące ta podwyżka? Czy wiecie jak wyglądała praca nauczyciela zawodu w okresie pandemii? Nie było żadnych zajęć i pracy a pieniądze pobierali. A teraz podwyżka. To jest bezczelność!

Girl
Girl
2 lata temu
Reply to  To skandal

Czy masz jakiś dowód na to? Wybacz drogi internauto, ale bardzo się mylisz. Jeśli nie masz pojęcia o ttm jak wygląda praca nauczyciela, a tym bardziej w okresie pandemii to nie wypowiadaj się

JULIA
JULIA
2 lata temu
Reply to  To skandal

Nie posyłaj dzieci do szkoły tylko sam je ucz, skoro jesteś taki mądry. Przecież wiesz, jak wygląda praca nauczyciela.

Jakub
Jakub
2 lata temu
Reply to  To skandal

Chyba to pisze jakiś dureń, bo nie wierzę, że istota myśląca…

Obserwator
Obserwator
2 lata temu

Hahaha

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x