Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zmiany w systemie miejskiego monitoringu


Urząd miasta przenosi serwerownię monitoringu miejskiego z budynku komendy policji do „popówki”. W systemie monitoringu przybędzie też dodatkowa kamera, umiejscowiona przy ulicy 18 Stycznia. Te działania kosztować będą miasto łącznie ponad 130 tys. zł.


Jak wyjaśnia ratusz, Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu zaplanowała w budynku Powiatowej Komendy Policji w Mławie remont. Pomieszczenie, w których aktualnie mieści się serwerownia monitoringu będzie wykorzystane przez Policję do innych celów. W związku z tym od września Miasto Mława nie będzie wynajmować pomieszczeń w Komendzie Powiatowej Policji w Mławie i zorganizuje serwerownię  w swoim budynku. Za adaptację  pomieszczenia Urzędu Miasta Mława i wykonanie niezbędnych przyłączeń infrastruktury miasto zapłaci  103 320 zł. Z kolei zakup kamery monitoringu miejskiego wraz z montażem na ul. 18 Stycznia w Mławie kosztować będzie 30 668 zł.

Tak więc monitoring nie obejmie swoim zasięgiem nowych obszarów poza centrum miasta i działać będzie na dotychczasowych zasadach.

– Praca monitoringu miejskiego będzie zorganizowana na dotychczasowych zasadach, nastąpi jedynie zmiana lokalizacji serwerowni.  Stanowiska do obsługi monitoringu pozostaną w budynku Straży Miejskiej i w dalszym ciągu system obsługiwać  będzie czterech młodszych referentów Straży Miejskiej. Monitorowany jest i będzie przekaz z 13 kamer (12 ruchomych i  jednej stałej) – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowa UMM.

 

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
XYZ
XYZ
2 lata temu

Czterech mlodszych referentów czyli piesków na emeryturze młodsi i duzo widza naprawde juz by sobie zartow nie robili i dawno rozwiazali ta pseudo straz ktora generuje duze koszty a pozytku brak z nich do czego oni sie nadaja do czego? Dziwne miasto koneksji i plecakow.

mławianinek
mławianinek
2 lata temu

ja naprawde nie wiem…kto te przetargi ustawia…ze tyle kasy na to trzeba….1 dodatkowa kamera? u nas co najmniej kilka nowych powinno być….dobrze, ze chociaz ze juz lampy wlaczaja jak bankomat obrabowali pod planeta ;)))))))))))))))

Jonhy Jungle
Jonhy Jungle
2 lata temu

Wam to nigdy nie dogodzi . Zawsze źle , zawsze nie dobrze , zawsze wszystkim zazdrościcie ,a tak po mojemu to powinno się Wam odebrać prawa wyborcze ha ha ha i HA

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Przeniesienie serwerowni w takiej cenie??? To chyba absurd i tak ten monitoring nic nie daje poza pilnowaniem samochodów urzędu miasta.
Kamera na Żwirki a ludzie praktycznie pod nią przechodzą i nikt nie reaguje a już ci SM… Śmieszne.. zamiast zamontować przy tężni, przy ruchliwych skrzyżowaniach to będzie plinowac by nikt UM nie ukradł chyba…

srs
srs
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

daje jeszcze pracę panom operatorom . robota pewna , niezbyt skomplikowana .

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  srs

Nie wiem czy wiesz jak zakłada się serwer, tudzież przenosi.
Zamiast od początku powinien stać w serwerowni z prawdziwego zdarzenia do którego dostęp mają serwisanci i wybrane osoby z urzędu miasta to u nas się go robi na policji a podgląd na SM.
To jest śmieszne. Serwer UM powinien stać w UM.
Za 103k można by było postawić kilka i to nowych serwerów wizyjnych. A nie przenieść coś co już jest..

srs
srs
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Akurat wiem. Wiem nawet że można przenieść serwer bez wyłączenia. Ta sytuacja powinna być potraktowana jako nie gospodarność i marnotractwo pieniędzy nie wiem czy jest za to paragraf ale powinien być. A prosos dziwnych akcji też nie wiem cZemu prokuratura wynajmuje biuro pierw na Lelewela teraz na Grzebskiego zamiast kupić zbudować nowe.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x