Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jest potwierdzony 12 przypadek zakażenia koronawirusem. Raport mławskiego sanepidu z dnia 4 sierpniaKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 4.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 4.08.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 422 / (48)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 10 / (1)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 131 / (52)
  • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)12 / (1)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 2 / (0)

PPIS w Mławie informuje, o kolejnym potwierdzonym przypadku Covid-19, osoby z kontaktu z osobami dodatnimi zostały objęte kwarantanną i izolacją domową. PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

Mazowsze – aktualizowana mapa zachorowań (powiaty): https://gis.wrotamazowsza.pl/Informacje/KORONAWIRUS

źródło: PSSE

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
2 lata temu

Wy więcej siejecie paniki wśród ludzi niż oni sami. Dlaczego wszyscy umierają na choroby współistniejące a nie na koronke? Oj codziennik będzie bieda, oj będzie jeszcze trochę. Niedługo będziecie mieli o czym pisać. Zabili go bo miał koronkę, pobili bo miała koronkę. Poczekamy pożyjemy.

elo
elo
2 lata temu
Reply to  Krzysztof

To są codziennie raporty mławskiego sanepidu. Jak kogoś nie interesuje, nie musi czytać. Poza tym nie zauważyłem, żeby na portalach mławskich brakowało innych tematów, ważnych z punktu widzenia mławian. Są interwencje, są relacje ze spotkań i fotorelacje. Jest co poczytać i co pooglądać.

Lenka
Lenka
2 lata temu
Reply to  elo

Codzienne raporty sanepidu? Wtedy jak jeszcze ogłosili 2 osoby,pani z sanepidu powiedziała,że nic nie wie,że to nieprawda.Więc nic z tego nie rozumiem,ktoś kłamie?

elo
elo
2 lata temu
Reply to  Lenka

Nie wiem o jakim poście piszesz. Ten, pod którym aktualnie komentujemy, jak tytuł wskazuje, jest publikacją raportu z sanepidu. Sanepid raportuje codziennie o godz. 13.00. W mediach bywają też inne artykuły, niekończenie źródłem jest sanepid. Może być np. szpital. Warto zwracać uwagę na kogo media się powołują.

xyz
xyz
2 lata temu
Reply to  Lenka

Lenka, chyba nie ogarniasz (jak na spiskowca przystało). Codziennik nie tworzy swoich raportów czy statystyk, tylko publikuje codzienne komunikaty Sanepidu. Wejdź na stronę mławskiego Sanepidu i sprawdź.

kot
kot
2 lata temu
Reply to  xyz

Można wejść na strony sanepidu w Mławie, Sierpcu, Ciechanowie itp.każdego powiatu – pssenazwa powiatu i przejrzeć sytuację w całej Polsce, jak ktoś ma czas i siłę.

Marek
Marek
2 lata temu
Reply to  Lenka

Cała Polska kłamie. Nic dziwnego że większość ucieka do innych normalnych krajów o normalnych rządzących. W Mławie tylko się koronka liczy i statystyki. Im więcej wymysla chorych tych więcej kasy sobie nabijaja. Ludzie głupie dalej wierzą w głupotę która im przedstawiają… Radzę się już obudzić bo zaraz nie będziecie mieli za co chleba kupić przez tą wasza koronke…

sic
sic
2 lata temu
Reply to  Marek

NasZa wasza moja twoja. A chleba nie będziemy mogli kupić jak więcej cepów głupio mądrych będzie to roznosiło po sklepach.

Gambel
Gambel
2 lata temu
Reply to  sic

Co niby będzie roznosilo?zwykle przeziębienie chyba,jak co roku.Wlacz myślenie,a nie tvp.Poczytaj tu i tam a dowiesz się jaki jest światowy przekręt z koroną.Dlaczego akurat wirus jest na weselach,pogrzebach,gornictwie,duzych polskich zakładach?A nie ma w żadnych mediach sanepidzie,rzadzie itd.

sic
sic
2 lata temu
Reply to  Gambel

Jasne. I atakuje tylko senatorów PO i PSL. A Elanok Musk twierdzi że piramidy zbudowali kosmici. Grypę miałem tyłka lat temu i źle ją wspominam . Mega źle. Ale to były czasy jak każdy chory przychodził do pracy no bo jak ,to tylko przeziębienie i chodzili i roznosili .

Marek
Marek
2 lata temu
Reply to  Gambel

Polać Ci. Dobrze mówisz. Przekręt śmierdzi na kilometr. Ale ludzie dalej będą wierzyć w gówno które im pokazuje tv. Obudzicie się jak wam wstrzykną strzępionke i będą wami sterować. Ciekawe ile was wtedy będzie takich głupio mądrych jak teraz. Jak słyszę co się odwala w tej Mławie to się cieszę że dawno uciekłem stad. Koronka wami rządzi i zniszczy was przez wasza naiwność i łatwowierności we wszystko co widzicie i słyszycie a później będziecie płakać ze inni was ostrzegali. Niedługo sami zniszczycie swój kraj który już jest na skraju wszystkiego. Pozdrawiam wszystkich nie wierzacych w to gówno.

Last edited 2 lata temu by Marek
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x