Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gorąco na zebraniu osiedlowym na Wólce. Wiceburmistrz wyszedł z sali


Na wczorajszym zebraniu osiedla nr 8 Obrońców Mławy poświęconego głównie tematyce opłat za śmieci i nowej metodzie ich naliczania ogień pytań mieszkańców był tak intensywny, że zebranie opuścił jeszcze przed jego zakończeniem reprezentujący ratusz zastępca burmistrza Szymon Zejer.


Osiedlowe zebranie, które miało otwartą formułę i mogli na nim zabierać głos nie tylko mieszkańcy osiedla, rozpoczął przewodniczący Kamil Przybyszewski.

– Decyzja rady miasta z 26 maja 2020 r. wywołała niepokój. Mieszkańcy nie mogą zrozumieć dlaczego mają płacić od zużytej wody – mówił zapowiadając porządek spotkania Przybyszewski.

Urząd miasta reprezentował zastępca burmistrza Szymon Zejer, naczelnik wydziału środowiska Elżbieta Zembrzuska oraz strażnik miejski. Zastępca burmistrza zabierając głos przypomniał, że ustawodawca przerzucił odpowiedzialność za gospodarkę odpadami na gminy i dał do wyboru samorządom cztery metody ustalania opłat za odbiór odpadów od mieszkańców. Ratusz rekomendował metodę według ilości zużytej wody, jako tę, która pozwala na ustalenie proporcjonalnej do liczby osób zamieszkujących nieruchomość opłaty oraz kontrolę.

– Ta metoda funkcjonuje w innych miastach i sprawdza się, choć tak jak żadna z możliwych metod nie jest pozbawiona wad – mówił Zejer.

Zebranych mieszkańców nie przekonały ani wypowiedzi zastępcy burmistrza, ani odpowiedzi na szczegółowe pytania udzielane przez panią naczelnik. Za nową metodą naliczania opłat nie wypowiedziała się żadna z osób obecnych na sali, przeciwnie wytykali jej wady.

Alina Gulczyńska pytała czemu nie odbyły się społeczne konsultacje przed wprowadzeniem nowej metody.

Jeden z mówców stwierdził wręcz, że w dobie epidemii koronawirusa, ta metoda powinna być zabroniona, jako zniechęcająca do wskazanego w tym okresie częstego mycia rąk.

Mieszkańcy podnosili też obecne wady systemu gospodarki odpadami, jak choćby trudności z koniecznością dowożenia na własny koszt i za okazaniem zaświadczenia różnych odpadów do PSZOK.

Podobnie jak na wcześniejszym zebraniu osiedla Kopernika, mieszkańcy wskazywali sposoby, by uszczelnić system opłat „od osoby” w kontekście zamieszkiwania w Mławie obcokrajowców i  na własnych przykładach pokazywali jak wzrosły ich opłaty i stawiali pytania za kogo oni płacą.

– My płacimy za tych, którzy wynajmują mieszkania 50 osobom, a śmieci zabierają do swojego domu i płacą za dwie osoby. To jest sprawiedliwe? Cofamy się do epoki kamienia łupanego – mówił jedna z mieszkanek.

Kwestionowana była też zasadność przyjęcia jako okresu rozliczeniowego czterech wiosennych miesięcy, kiedy to mieszkańcy podlewali ogródki nie mając podliczników.

W kontekście wypowiedzi zastępcy burmistrza Szymona Zejera, który akcentował, że USKOM sprzedał ówczesny burmistrz Antczak, Wiesław Moszczyński przypomniał publiczne wypowiedzi burmistrza Kowalewskiego przy okazji sprzedaży firmy już NOVAGO chińskiemu koncernowi, zachwalające tę transakcję i korzyści z niej płynące.

Wybiegające w przyszłość pytanie zadał obecny na zebraniu jako gość Zbigniew Ruszkowski, współautor obywatelskiej inicjatywy zmierzającej do uchylenia uchwały rady miasta w tej sprawie.

– Co czeka nas w przyszłym roku. Ile zapłacimy za śmieci? Może Novago zażąda 12, albo 15 mln złotych? Na ile szacujemy kolejny kontrakt? – pytał Ruszkowski.

Czy miasto ma jakiś plan działania na taką ewentualność nie udało się jednak dociec.

– Miasto nie jest w stanie oszacować kosztów. Zmienia się prawo, nie wiemy co będzie w przyszłym roku, w jakiej wysokości będzie opłata „marszałkowska” – odpowiadał zastępca burmistrza.  

Pojawił się też wątek spalarni śmieci. Na zapytanie czy prowadzone są rozmowy w tej sprawie, ze strony miasta padło zaprzeczenie.

– Nie ma takich rozmów. Miasta nie stać, aby taką inwestycję przeprowadzić – uciął Zejer.

Tu znów jednak nastąpiła riposta i Kamil Przybyszewski przypomniał wypowiedzi burmistrza Kowalewskiego dla lokalnych mediów optujące za budową spalarni.

Głos zabrała też radna Wioletta Błaszkiewicz. Jej wypowiedź poruszająca wiele kwestii okazała się tą ostatnią wypowiedzią, która przelała czarę odporności reprezentantów ratusza.

– To nie pytania. Chcę się wypowiedzieć w imieniu mieszkańców, którzy utrzymują urząd miasta, który powinien być dla mieszkańców – powiedział radna.  

– Szlag mnie trafia jak patrzę na kurek wody, że teraz będę płaciła 40 złotych, a pracuję 6 dni w tygodniu po 10-12 godzin poza domem i mam 4 m3 zużycia wody, więc to jest nie za bardzo. Ustawodawca określił maksymalną stawkę za śmieci na 36 zł. A u mnie już w tej chwili przekracza się tę stawkę. Zmiana metody spowodowała oszukaństwo. W turystycznym Kołobrzegu opłata też jest naliczana od wody a płacą 6,53 zł od metra sześciennego. Co takiego jest w tej Mławie, że mamy stawkę 10 zł? – mówiła radna, a mieszkańcy dopowiedzieli jej „Novago, Novago”.

Wśród retorycznych pytań, znalazło się też dotyczące przetargu na odbiór odpadów.

– Dlaczego w warunki przetargu jest wpisany warunek przerobu min. 8,5 tys. ton odpadów i firma z mniejszą ilością nie może przystąpić do przetargu? To wyeliminowanie konkurencyjnych firm, a np. gmina Wiśniewo ma innego odbiorcę i płaci po 21 zł, a u nas byłoby po 33 czy 35 – mówiła radna Błaszkiewicz.

Odniosła się też do podniesionego wcześniej w dyskusji wątku spalarni śmieci.

– Spalarnia śmieci w rękach prywatnych na naszym terenie, tak będzie oddziaływała jak kurniki – zaakcentowała radna.  

Radna skomentowała też wątek sprzedaży w roku 2002 wysypiska i firmy USKOM.

– Pan Antczak jest tu nieobecny i nie ma prawa obrony.  Ale proszę go zaprosić na najbliższą sesję rady miasta by wyjaśnił, kto sprzedał USKOM i w jakim procencie, bo ci co wyszli, wyszli z przekonaniem, że to burmistrz Antczak sprzedał wysypisko z USKOM-em.  A jeszcze lepszą drogę panu wskażę, aby pan zapytał kilku radnych koalicyjnych, czy podnieśli rączkę za sprzedażą USKOM-u – wskazała radna.

Jej wypowiedź zebrani nagrodzili oklaskami. Z wypowiedzią radnej próbował polemizować jeszcze Szymon Zejer, ale emocje z obu stron wzięły już górę, a reprezentanci ratusza wyszli, odprowadzeni buczeniem i okrzykami „uciekli, tchórze”.

  JK  

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
87 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
3 lata temu

Jeszcze raz. Zasypmy Pana Burmistrza deklaracjami co miesiąc.Zobaczymy co zrobi?

Piotr
Piotr
3 lata temu

To prawda .Zasypmy ratusz deklaracjami.Raz na miesiąc tysiące deklaracji? To super strajk!!!!!

Karol
Karol
3 lata temu

A może od września co miesiąc cała Mława będzie składała nowe dekoracje? Ratusz po dwóch miesiącach się zapcha.Moze to jest metodą?

Genealog
Genealog
3 lata temu

Dobre, śmiejecie się że imię tej pani jest mało polskie? To podpowiem tak, popatrzcie na nazwisko tego wice burmiszcza haha! Pozdrawiam

Broda
Broda
3 lata temu

Panie Szymonie przede wszystkim u Pana kłania się brak podstawowej wiedzy o pracy samorządowej! Do tego doszła buta, uderzyła sodówa do głowy i rezultaty widać na załączonym obrazku. Bardzo szybko jak na rok pracy na obecnym stanowisku. Jak można tak potraktować mieszkańców ?

sic
sic
3 lata temu
Reply to  Broda

A widocznie można. Przypomniało mi się zdarzenie chyba na Ukrainie jak jakiegoś urzędasa wywieżli na taczce i wsadzili do śmietnika co za kraj. A u nas przychodzą dwaj przystojni panowie ładnie modnie ubrani żeby powiedzieć grzecznie że taniej nie będzie i nie pasuje . To ja już nie wiem ręce opadają.

Były
Były
3 lata temu

Pan Ruszkowski był do końca Członkiem Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej ZACISZE. Z jakim skutkiem ? Wszyscy wiedzą. Temu Panu już dziękujemy!!!!

Niezalezny
Niezalezny
3 lata temu
Reply to  Były

A to on byl w Zaciszu?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu
Reply to  Niezalezny

Oj niskich metod sie chwytacie
Dostaliscie baty i to merytoryczne to taka zagrywka
Ale ludzie pamiętają kto zadłuzyl Zazcisze pan Sz .i ten drugi ale o zmarłych zle nie wypada

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Pamietamy pamietamy i dziekujemy szkoda ze takchecie brzydko powiązać człowieka z czymś czego nie zrobił cała mława wie kto zadłuzyl Zwkrze
Wtedy robił pan dużo dobrego i teraz też

Mieszkaniec zacisze
Mieszkaniec zacisze
3 lata temu
Reply to  Były

Akurat sie zgoszic nie mogę
Pamietam jak na zebraniu prosili Go mieszkancy zeby wszedl do zarzadu bo nikt nie miał odwagi wlwzc w to bagno woda odcieta perspektywa braku ogrzewania komornik na wszystkim zapomieliscie ale bzdur pisać nie można. Po Sz zostały długi a po M bałagan i komflikt każdego z każdym
Jak ruszyły przekształcenia kto pomagał nawiązywać wspolnoty żeby byla woda. Pamietacie jak lamiacym sie glosem mówił na zebraniu u nas we wspolnocie żeby dogadać sie z tym ktory zastaw na kotłowni zrobił na innym osiedlu posłuchali i dogadali sie maja i działa to też dzieki niemu
Przez te kilka miesiecy bo był chyba 3 czy 4 zrobił wiecej niz inni latami i tyle wiec po co te głupie teksty tylko po to zeby zle mysleli ci ktorzynienie wiedzą
Panie Zbigniewie niech sie Pan nie poddaję

Mieszkaniec zacisze
Mieszkaniec zacisze
3 lata temu
Reply to  Były

A ja panu Ruszkowskiemu Dziekuje !!!
W zyciu bym nie przekształcił moeszkania bo o prezesowa poprzednie nie chciala
I panu Trojnarowi ze zgodzili sie a sytuacja już wtedy była beznadziejna
Dziękuję

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Były

U no był i co zaciagał kredyty ze to upadło
Z tego co wiem to długi potężne powstały wczesniej a był w zaciszu bo trzeba bylo choć sytuacja była tragiczna i chwała Mu za to

Ania
Ania
3 lata temu
Reply to  Były

Rozumiem, że trole ratusza dostały nowe zlecenie, ale najpierw radziłabym zapoznać się z faktami. Człowiek poświęcił kilka miesięcy na ratowanie sytuacji, którą po kimś zastał. Włożył w to dużo pracy i burmistrz powinien brać z niego przykład. Z pomocą Pana Zbyszka udało nam się przekształcić mieszkanie i nie tylko nam (!). Wiele mieszkańców jest wdzięcznych Panu Ruszkowskiemu… Wystarczy zapytać

ADVOCEM
ADVOCEM
3 lata temu
Reply to  Ania

No ale jak to w naszej Mlawie, bywa, WINIEN CZY NIE WINIEN,.to najlepiej rzucać oszczerstwa, kalumie. Opluc a mozr cos sie przyczepi. Oj nieladnie tak obwiniac bogu ducha nie winnego czlowieka, mimo ze chce pomoc, bezinteresownie, ==TO NAJLEPIEJ SCIAGNAC GO NA ZIEMIĘ ==

P. J.
P. J.
3 lata temu
Reply to  Były

I zawsze pomagał innym, tak, DZIĘKUJEMY temu Panu, ale nie żegnamy się z nim. Wtedy po kimś sprzątał i teraz też stara się pomóc mieszkańcom i uchronić ich przed niekompetencją burmistrza i jego zastępcy

Wiarygodny
Wiarygodny
3 lata temu

naczelnik wydziału środowiska Elżbieta Zembrzuska Sprawdźcie za co wyleciała z ZUS

ADVOCEM
ADVOCEM
3 lata temu
Reply to  Wiarygodny

Jak wiesz za co to pisz, komus każesz, sprawdzac, aby z siebie zrzucic odpowiedzialność przekazu. Nie szukaj naiwnych!!!

WML10zł
WML10zł
3 lata temu

Przetarg na wywóz śmieci pachnie przekrętem. Specyfikacja została Tak napisana żeby wygrać mogło Novago. Przejrzyjcie SIWZ.Tym powinny się zająć odpowiednie służby.

Mławie z dziada pradziada
Mławie z dziada pradziada
3 lata temu

W urzędzie pracują osoby powiązane z Prezesem Novago, jego krewni łatwo sprawdzić jakie są powiązania na linii Novago burmistrz . Ceny za śmieci są wysokie bo istnieje partnerstwo biznesowe Kowalewski Novago. U nas burmistrz nie dopuścić konkurencji. Dopóki Kowalewski będzie burmistrzem dopóty będzie za śmieci drożyzna. Spalarnia, którą lansuje UM będzie tragedią dla mieszkańców, ponieważ prywaciarz z Chin tak jak wcześniej Arent, będzie napychał kasą swoje kieszenie do miasta będą jechały śmieci z Warszawy. Aby się opłaciła spalarnia rocznie musi spalić 150 ton śmieci minimum. Będzie smród, a prezesem spalarni zostanie obecnie urzędujący burmistrz z większą pensją i spokojnie dożyje do emerytury

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Głosu j na radnego i rodzinę jego
Sprawdźcie powiazania a zobaczycie ,że smycz jest krótka
Ale na miły Bóg po co na nich glosujecie skoro wiecie jak to się skończ y. Liczycie na jakis akt łaskawosci osobistej a w zasadzie łudzicie sie nim
Nie bedzi wiec na miły Bóg po co zeby całe klany miały…

sic
sic
3 lata temu

to się nazywa prywatyzacja ??!

Mława
Mława
3 lata temu

Na zebraniu tylko Pani Błaszkiewicz a gdzie schowali się P Krajewski, Wilamowski, Karpiński, Fabisiak i Pani Sasiak. P Krajewski tylko w kościele ma słyszalny głos jak czyta słowo Boże, a tak to żaden radny miasta i radna zamilkli na 5 lat żadnego pożytku dla mieszkańców miasta. Program wyborczy był bardzo pozytywny dla wyborców Panie Kiełbinski, Pol a po wyborach mamy was wyborcy głęboko w 4 litrach gdzie jest tunel na Kościuszki dzban wodę nosi ucho się już urywa.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Mława

Ucho się niby urywa, a ciągle jednak przy każdych kolejnych wyborach, sami. drodzy wyborcy, próbujecie to tuszować i nie widzicie tych rys, tylko znów wybieracie tych samych.
Między kolejnymi wyborami narzekacie, płaczecie, pomstujecie, a idąc do urn znów stawiacie krzyżyki przy tych samych nazwiskach. Trudno to wszystko zrozumieć.

sic
sic
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

właśnie też mi to trudno zrozumieć. a może plusów dodatnich jest więcej niż minusów jak to mawiał nasz wieszcz. nie wiem . może niech się wyborcy wypowiedzą wprost .

Observer
Observer
3 lata temu
Reply to  sic

Plusy dodatnie to są, ale dla królika i jego rodziny. Mlawscy biznesmeni dobrego włodarza sobie wybrali i dobrze bo ukształtowali. Nie każdy potrafiłby tak mieszkańców zmanipulować i omamić, żeby po raz czwarty go dobrowolnie poparli. Ciemny lud wszystko kupi, a pseudo biznes ma się dobrze i dobrze się kręci.

sic
sic
3 lata temu
Reply to  Observer

ale mława to nie same króliki , może jest tak że na wybory chodzą tylko Ci interesowni i taki mamy efekt , ” Ciemny lud ” w katatonicznym stanie.

ADVOCEM
ADVOCEM
3 lata temu
Reply to  Observer

Te krecenie z tymi krolikami, zaczelo aie w MLAWIE juz w 1994 roku, i kreci sie do dzis, KOWALEWSKI MIAL DOBRYCH NAUCZYCIELI, === a ze co niektórzy z tych nauczycieli nie potrafili się podporządkować, to po prostu sie z nimi rozstal, ale system dzialania przejął jako swój, i stworzyl PARTNERSTWO PUBLICZNO PRYWATNE, udoskonalal i rozbudowywal, i mamy to co mamy.

ADVOCEM
ADVOCEM
3 lata temu
Reply to  Mława

O Jak piszesz to Pan Krajewski chowa sie w kościele, i tak od pierwszych wolnych wyborow, 1990 roku kiedy byl Radnym i sekretarzem miasta, caly czas az do dziś kreci sie tylko tam gdzie, cos skorzysta, i poderwie jakos fuche, zawsze przez te lata szukajac latwego chleba, i to jest PAN KRAJEWSKI, a takich jak on, jest w Mlawie, wielu, ale o tym przy innej OKAZJI

Kim
Kim
3 lata temu

Ale z drugiej strony to mieszkańcy wybrali sobie włodarza więc teraz trzeba płacić

Ktoś z urzędu
Ktoś z urzędu
3 lata temu

Dzień dobry.
Oczywiście, że radni mogą zmniejszyć i do 10zł od osoby, ale różnicę w koszcie i tak pokryjemy my jako mieszkańcy, tyle że z podatków. Ja osobiście wolę, jak są budowane drogi, kanalizacje i inna potrzebna infrastruktura.
Podajcie Państwo proszę podstawę prawną co do „sposobu” ustalenia ilości osób mieszkających w lokalu. Bez domniemywań proszę, że coś istnieje. Wprost przepis zezwalający na wejście kogokolwiek do budynku Wspólnoty Mieszkaniowej zarządzanej np. przez Panią Błaszkiewicz i zliczenie osób zamieszkujących. A może Pani radna taką podstawę prawną wskaże na kolejnej sesji.
Wysypiska nie mamy nie będziemy mieć. Marszałek Struzik nie ujął w planach budowy wysypiska w pobliżu Mławy. Stare sprzedano. Odpady są i będą drogie.
A dlaczego nie ważyć odpadów od mieszkańców i nie naliczać od wagi? Bo by się okazało, że mieszkańcy wyrzucają po 10 kg miesięcznie, a pozostałe lądują w lasach.
Na chwilę obecną, przy obecnym stanie prawnym i mentalności społeczeństwa rozwiązanie przyjmowania ilości odpadów od ilości użytej wody jest najsprawiedliwsze, ale także nie sprawiedliwe.
Ktoś z Urzędu

Obserwator
Obserwator
3 lata temu

Na trasie Mława-Turza Mała worki leżą co 200 metrów przy drodze.

ADVOCEM
ADVOCEM
3 lata temu
Reply to  Obserwator

Jeśli tak to niech wyślą tych ktorzy chodzą bezproduktywnie po mieście w tych kamizelkach i zbierają papierki, —wtedy będzie przynajmniej z nich pożytek , ewentualnie zbliżają się ciepłe dni nad ZALEW, bo nie długo nad ZALEWEM, nie będzie można przejśc, PANIE RADNY KARPIŃSKI NIECH PAN SIĘ TYM ZAINTERESUJE, WSZAK JEST PAN PRACOWNIKIEM FIRMY MOSIR, KTÓRA ZA TEN TEREN ODPOWIADA. MŁAWIE z dziada pradziada—MOCNO, ALE TAK TRZEBA PISAĆ BO NIE WSZYSCY O TYCH POWIĄZANIACH WIEDZĄ== MA PAN RACJĘ TE PARTNERSTWO BIZNESOWE, TO OCZKOM W GŁOWIE BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO, A DOTYCZY TO NIE TYLKO FIRMY NOVAGO , I W ZWIĄZKU Z TYM NIE MA SIĘ CO DZIWIĆ ŻE W MŁAWIE PRZYBYŁO MILIONERÓW.!!!

Fin
Fin
3 lata temu

Wstyd, urzędnik, który popełnia błędy ortograficzne na poziomie klasy trzeciej szkoły podstawowej. Merytorykę wypowiedzi pominę milczeniem.

ADVOCEM
ADVOCEM
3 lata temu

Ten post zamieszczony przez kogoś z Urzędu, chyba uświadomił nam wszystkim jakich mamy urzędasów. Szanowna Pani/Panie, jeśli już to proszę nas nie uświadamiać co my mieszkańcy mamy robić MY NIE JESTEŚMY OD TEGO ABY PODAWAĆ WAM PRZEPISY I PODSTAWY PRAWNE–po to macie w Ratuszu armię urzęsdnikow wspieranych przez prawników aby szukać rozwiązań z kożyścią dla mieszkańców, powinniście wiedzieć że dla chcącego nie ma nic trudnego, nie musicie chodzić po domach i sprawdzać, w Mławie są firmy które mają dokładny wykaz Obywateli UKrainy, łącAnie z ich zamieszkaniem, więc jaki problem, chyba ktoś dał tym firmom zezwolenie, w prowadzeniu takiej działalności, a czy L.G i inne firmy nie wiedzą ilu zatrudniają cudzoziemców???? Co było powodem sprzedaży starego wysypiska, przez Pana ANTCZAKA, FIRMIE PANA ARENTA– a tą sprzedaż popierali i RAKOWSKI I KOWALEWSKI,

Mławianin
Mławianin
3 lata temu

Mnie nie przekonuje informacja o drogich śmieciach – w Mławie po sprzedaży USKOMu i obecnie oczyszczalni ścieków SUEZ wszystko będzie drogie. Przykład z Ostrołęki – firma miejska – wywóz śmieci segregowane o ile dobrze pamiętam 12 zł/osoba, niesegregowane 16 zł/osoba. Można…. Zasłanianie się brakiem środków jest nie na miejscu – trzeba zmienić ludzi w Urzędzie pozyskujących środki z zewnątrz – a te się znajdą. Można mnożyć przykłady innych samorządów – Ciechanów, Przasnysz, Ostrołęka itd.

Kim
Kim
3 lata temu

Za takie wyjście i olanie ludzi powinien sam podać się do dymisji bo pewnie z tych śmieci właśnie go utrzymujemy

Roan
Roan
3 lata temu
Reply to  Kim

Powiedział, co miał do powiedzenia i wyszedł. Na pytania odpowiedział. Dlaczego miał słuchać wrzasku ludzi, którzy nie potrafią nawet dyskutować? Pasowałoby wam, żeby siedział i słuchał, a wy byście rzucali błotem. I tak długo wytrzymał. Trzy godziny wysłuchiwania ludzi, którzy sami nie wiedzą, czego chcą. Trzeba było startować w wyborach na radnych. Wtedy pokazalibyście, jak się rządzi. Nic straconego….

Xyz
Xyz
3 lata temu
Reply to  Roan

Jak wynika z tego posta to wice ma problemy z liczeniem, zebranie trwalo niespelna dwie godziny a on sam nie umiał odpowiedzieć merytorycznie na pytania. Jak się nie ma o czymś pojęcia to mógł siedzieć grzecznie w szkole. Ten pan był w pracy a nie w knajpie jakieś maniery obowiązują i nie chodzi tylko o wyjście ale sposób jaki się siedział. No więc jak go ludzie widzą tak go opisują.

Xyz
Xyz
3 lata temu
Reply to  Roan

Nie umiał odpowedzieć na pytania bo nie ma o tym pojecia i na niczym się nie zna. Zebranie trwało niespełna dwa godziny ciekawe jak mu wyszły trzy? Jako urzędnika obowiązują jakieś maniery i nie chodzi tylko o sposób i ton wypowiedzi, wyjście przed zakończeniem zebrania ale sposób siedzenia. Pan nie był w knajpie na imprezie ale w pracy. Niby wykształcony a o kulturze i dobrym wychowaniu nie słyszał.

Eddie
Eddie
3 lata temu

Moszczyński pięknie wypunktował Kowalewskiego.
Czy był to sukces czy nie był?
Dobre pytania stawiał gość.

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu

Przeciez to śmierdzi przekretem na kilometr, dlaczego przystapila tylko jedna firma? Moze dlatego ze wytyczne przetargu byly dostosowane tylko dla tej jednej i wylacznej firmy od ktorej pod stolwlem kase dostal burmistrz i jego ekipa…. Nawet nie wiecie o jak duzych pieniadzach tu jest mowa!!!!!

Sprawa powinny sie zajac inne służby

krys
krys
3 lata temu

W sąsiedniej Nidzicy opłaty za śmieci mają zmniejszyć z dotychczasowych 19zł od osoby .Potrafią? Przecież istnieją sposoby co do ustalenia ile osób mieszka w lokalu i nie należy karać mieszkańców za nieuczciwość innych. Nie istnieje odpowiedzialność zbiorowa

sic
sic
3 lata temu
Reply to  krys

cicho ..to temat nie poprawny politycznie. Możesz kogoś urazić.

Ania
Ania
3 lata temu

Wydaje mi się, że gdyby nie Pan Zbigniew to ta sprawa w ogóle nie byłaby poruszona. Okazuje się, że potrzebujemy reprezentanta, który będzie walczył w naszym imieniu z władzami miasta. Widać, komu zależy na mieszkańcach, a kto ich po prostu „doi”

Lenka
Lenka
3 lata temu

Mało jeszcze tego,że w kraju trudna sytuacja to jeszcze złodzieje w Mławie,krew zalewa.Dlaczego nie zajmą się wyłącznie tymi co naprawdę oszukują oraz wynajmują lokatorom.NIE WIERZĘ,że samotna pani w dużym domu,która wynajmuje pokoje wielu Ukraińcom ma tylko jeden mały kosz przy bramie.TO nie jest uczciwie.Więcej Ukraińców w mieście,w nocy ukradli mi kosz,wywalili worki i kosza nie ma,ciekawe po co im stary kosz był.Niech wielki pan burmistrz zajmie się bezpieczeństwem w mieście a nie głupotami.

sic
sic
3 lata temu
Reply to  Lenka

Na działkach grasują patusy, po blokach też chodzą . Ale żeby kosz na śmieci .Dziwne.

myślę o wyjeździe
myślę o wyjeździe
3 lata temu

UM Mława wybierając metodę rozliczania odpadów w powiązaniu z wodą nie wziął po uwagę długofalowego działania takiej metody. Po pierwsze spadnie zużycie wody, bo ludzie będą oszczędzać, spowoduje to wzrost opłaty za odpady, mniej wody, mniej wpływów do miasta. Będzie znowu kampania że musi być podwyżka. Mniej wody=mniej ścieków= wzrost opłaty przez naszą francuską oczyszczalnie. Dziękujemy włodarze, rada miasta.

Monika
Monika
3 lata temu

Jak nie wiadomo co powiedzieć, to najlepiej wyjść. Niestety, ale takich mamy rządzących, nic nie wiedzą a narzucają ludziom swoje wybory. Smutne, ale prawdziwe. Po śmiesznych zmianach będę płaciła ponad 30 zł więcej za śmieci, a gdzie woda, światło, gaz? Nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejną podwyżkę.

Karrollo
Karrollo
3 lata temu

No niestety to nie dzieci w ambitnej szkole. Postawisz pałę i cisza. Miastem zarządza dwóch WF-istów. Pan Zejer pokazał swoją klasę, a raczej jej brak.

Mania
Mania
3 lata temu

Widać że Zejer dopiero co z liceum przyszedł, praca go przerasta

sic
sic
3 lata temu
Reply to  Mania

Ale o co Państwu chodzi . Obniżek nie będzie . Komu i kto sprzedał jest nie istotne. Żeby było dobrze na przyszłość trzeba pamiętać o przeszłości. A co wybory jest to samo i tak 3 kadencje łącznie z radnymi. Jeszcze brak spalarni i dopełni się boży plan jakby powiedział to kononowicz.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Więcej zastępców burmistrzów, asystentów i asystentów tych asystentów. Bez nich przecież Urząd ledwo działał.

Media
Media
3 lata temu

Wybraliście.Mława wybierała i ma.

bajka
bajka
3 lata temu

Teraz już wiemy, że Wice nie jest wróżką.

ADVOCEM
ADVOCEM
3 lata temu
Reply to  bajka

V=ce, nie jest i nie bedzie, wróżka SZYMON ZEJER, dales sie wprowadzic w maliny, staremu wydze Kowalewskiemu, ktory wiedział że na WÓLCE nie jest łatwo,ale taka jest TWOJA nauka fzialan wladzy samorządowej placisz za swa naiwność, a wyjscie ze spotkania, w twoim wykonaniu bylo nietaktem. NO ALE KOWALEWSKI WIEDZIAŁ CO ROBI. JESLI MOWICIE O ANTCZAKU== oczywiscie to byla jego incjatywa, sprzedazy USKOM Arentowi, chociarz pierwdza sprzedażą, Arenta to była restauracja POD KURANTEM A, gdziepan Arent, otworzyl salon sprzedazy samochodów, zktorego szybk ztezygnoeal na rzecz kupna USKOM, pamietajcie tskze o Panu Rakowskim, ktory za finalizacje, tej sprzedazy w nagrodę byl w CHINACH, aby zobaczyc pozwiedzac, jak dzisla ta firma. C.dn

ADVOCEM
ADVOCEM
3 lata temu
Reply to  ADVOCEM

C.dn=== można pisać i pisać w nieskończoność, tylko że te nasze pisanie jest sobie a muzom, wątpię, czy NACZELNIK WYDZIAŁU PROPAGANDY PANI GRZYWACZ—przekazuje BURMISTRZOWI, takie wieści, które są nie przychylne, władzy samorządowej, ale śladem swych artykułów piszący PAN J.K—WINIEN DALEJ PODĄŻAĆ SWOIM OPISEM , i dalej drążyć temat, w celu jego wyjaśnienia,bo chyba na tym polega praca dziennikarza także Pani GRZYWACZ. Do dziś nie została wyjaśniona sprawa—co było powodem że BYŁY BURMISTRZ ANTCZAK ZREZYGNOWAŁ ZE STANOWISKA —ZAMIENIAJĄC SIĘ SIĘ Z RAKOWSKIM, A SAM PODJĄŁ FUNKCJĘ SKARBNIKA.???? I JAK TOSIĘ STAŁO, ŻE PO NIEDŁUGIM CZASIE ZWOLNIŁ SWEGO NAUCZYCIELA PANA . ANTCZAKA BURMISTRZ KOWALEWSKI. A może ktoś z byłych działaczy, zna ten temat—bo to było by ciekawe, a tak pousadzali się na stołkach samorządowych NOTABLI, I gdzie im tam myślenie o mieszkańcach naszego miasta MŁAWY !!! A myślenie niektórych włodarzy to dbałość o to aby rozwijała się standartowa incjatywa PARTNERSTWA PUBLICZNO PRYWATNEGO=== no i się rozwija, Mława pomalutku staje sie betonową pustynią. Niestety Panie ANONIMOWO !!!—-na układ i układziki nie ma rady, chociaż jest rada == ta rada to jest taka aby przy wyborach zwolnić całą tą armadę RADNYCH którzy mocno sie w tej radzie zasiedzieli, wszak 2,000,tys drogą nie chodzi, i wprowadzić do RADY nowych młodych ludzi, aby zmienili, ten układ, i po przez odpowiednie komisje pokazali nam całe zło takich rządów, bo na tym mocno traci NASZE MIASTO MŁAWA.===

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Najgorsze jest właśnie to, że przetarg robi się pod konkretną firmę i nie ma żadnej możliwości manewru, a monopolista poczyna sobie co mu się żywnie podoba. Tak nie powinno być.
No ale cóż… układy i układziki. Powinniśmy wymusić na władzach samorządowych inne kryteria przetargu na odbiór śmieci, żeby nas taniej kosztowała, bo nasza władza też rozbuchana.

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu

Reprezentanci Urzędu Miasta po prostu nie maja żadnych argumentów. Dodatkowo ze ściekami tez zaraz czeka nas podwyżka. Przecież miasto Oddało zarządzanie francuskiej firmie która musi na tym zarobić. Za
darmo nie będą tego robić.

Max
Max
3 lata temu

Wszystko ma swój początek i koniec, wybory samorządowe coraz bliżej…

ADVOCEM
ADVOCEM
3 lata temu
Reply to  Max

No tak coraz blizej , to tylko trzy latka, a ile jeszcze będzie zmian, w oplatach??? No beda wybory i co z tego, znowu zobaczymy zasiedziale gwiazdy NOWAKOWSKIEGO, ZBRZYZNEGO, WOJNAROWSKIEGO, PREJSA.== i znowu będzie to samo

gosc
gosc
3 lata temu
Reply to  Max

Burmistrz tego sie nie obawia, bo juz w ma zapewniony stolek prezesa.

Xyz
Xyz
3 lata temu
Reply to  gosc

Jak ta firma nie przetrwa na rynku to stołek prezesa burmistrzowi koło nosa przejdzie i zostanie na bruku

Uwaga przemówi Sedzia najwyższa
Uwaga przemówi Sedzia najwyższa
3 lata temu

Choć uczyli mnie w szkole czytania ze zrozumieniem to ta wypowiedz pani blaszkiewicz jest dla mnie niezrozumiała. Może jej nie uczyli mówienia ze zrozumieniem? W ogóle wioletta co to za imię jest.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Twoja wypowiedź jest w ogóle niezrozumiała, bo niemerytoryczna. Jakie masz zarzuty?
Nazwiska i imiona piszemy dużą literą. Ponadto masz jak widzę znaki polskie a więc ich używaj, bo „l” to nie to samo co „ł”. Ciekawe jakie ty masz imię. Nie masz czego się przyczepić, to czepiasz się imienia, którego jak doskonale wiesz ta Pani sobie nie wybierała. Ponadto imię jak imię, takie samo jak każde inne.

Wandzia
Wandzia
3 lata temu

I po co te durne komentarze? Jeżeli nie wiesz co to za imię proszę wpisać w przeglądarkę google i wygooglować imię Wioletta. Uczyli, ale widocznie nie nauczyli czytać ze zrozumieniem :). Ja Panią Wiolę znam i w końcu ludzie dali Jej się wypowiedzieć mądrze i z sensem. Mądrych ludzi należy słuchać i się od nich uczyć.

ADVOCEM
ADVOCEM
3 lata temu
Reply to  Wandzia

No i po co to tłumaczenie, jak taki glab i tak nie bedzie wiedział jak to zrobic, a pisze takie RZECZY glypie bo to jest pracownik wydzialu propagandy, od P GRZYWACZ,

ADVOCEM
ADVOCEM
3 lata temu

To jednsk slabo Cię uczyli, albo byles juz w szkole,.takim GAMONIEM, i zostalo ci to do dzis inteligencie, a Pani Błaszkiewicz, w swej wypowiedzi ma wiele racji tylko dlaczego tak PÓŹNO przekazuje nam te informację.

prawdziwy
prawdziwy
3 lata temu

„Wiolett po włosku to znaczy fiołek wonny, dobry to obiekt westchnień dla rozsądnych, bowiem podrywać takie kwiatki – zabronione, gdyż fiołki są prawem chronione.”

Uwaga przemówi Sedzia najwyższa
Uwaga przemówi Sedzia najwyższa
3 lata temu

Ok zwracam honor myślałam ze to nie polskie imię a uznaje tylko polskie. Ale trzeba przyznać i przyznajecie drodzy mlawianie ze pani radna trochę zakręciła swoją wypowiedz. Może to nerwy bo każdy był w nerwach chociaż nie wszyscy to okazywali. Ciężki los nas spotkał i musimy się z tym pogodzić. Tyle pieniędzy pójdzie w kanał, od każdego z nas.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Czy polskie imię, czy nie polskie, co za różnica. Ciebie przecież uczyli, tylko jak widać źle cię nauczyli albo nie uważałeś na lekcjach. Szacunek należy się wszystkim i lepiej pamiętaj o tym. Wbij sobie również do głowy, że imiona i nazwiska pisze się dużą literą, a nie mało, bo tak jak ty to piszesz, to także brak szacunku (małe litery zamierzone, bo dla takich gości nie mam krzty szacunku). Zakręciłaś się kobieto – ty, a nie Pani Wioletta.

ADVOCEM
ADVOCEM
3 lata temu

Co ci się stał miernoto, że tak diametralnie zmieniłeś swój sposób pisania, czyżbyś szybko uzupełnił swą wiedzę, bo ton twoich wypowiedzi stał sie inny.!!!, ten nick, na prawdę do Ciebie nie pasuje.

Mławianka
Mławianka
3 lata temu

Za trudne pytania jak na nauczyciela wf’u. Właśnie tak ujawnia się brak kompetencji i jakiekolwiek wiedzy. Radzę wrócić do okrążeń po parku

ADVOCEM
ADVOCEM
3 lata temu
Reply to  Mławianka

Albo hrania w piłkę nożną, lub siatkówkę. Jednak widac Panie Szymonie, ze to sa za wysokie progi na Panskie nogi !!!

Zuza
Zuza
3 lata temu
Reply to  ADVOCEM

Ma chłop pecha . Nic mu w życiu nie wychodzi .

Ktoś
Ktoś
3 lata temu
Reply to  Zuza

Oprócz włosów

yukon
yukon
3 lata temu
Reply to  Zuza

Wprost przeciwnie. Wszystko mu wychodzi. Ma piękną żonę, dwóch fajnych, zdrowych synów, pracę.Ma zdrowie i młodość. Reszta to są mało istotne rzeczy, a szczególnie opinia zgrai nic sobą nie reprezentujących matołków. A to, że komuś coś się nie podoba? Przeżyje. Są w życiu ważniejsze sprawy, niż hejt. Anonimowo to można pluć na każdego. Proszę iść do ratusza i powiedzieć mu wszystko w oczy.No, kto się odważy? Bohaterowie z Kurzej Wólki…

trawnik
trawnik
3 lata temu
Reply to  yukon

Dla uściślenia, „matołkami” nazywasz ludzi obecnych na wczorajszym zebraniu czy komentujących pod artykułem, czy też jednych i drugich?

Mława
Mława
3 lata temu
Reply to  yukon

Ocenisz nas według siebie, przykro mi że tak nisko upadasz. Nas mieszkańców nie interesuje jaką ma źonę i rodzinę, nas interesuje praca dla społeczeństwa. Kurzej Wólki nie ma takiej ulicy w Mławie.

Mława
Mława
3 lata temu
Reply to  yukon

Do ratusza nie ma po co iść wczoraj zostało dużo powiedziane, Pan wice niechciał wysłuchać nas do końca wyszedł przed końcem spotkania.

Xyz
Xyz
3 lata temu
Reply to  yukon

Najlepiej wychodzi mu ucieczka. Tchórz

Xyz
Xyz
3 lata temu
Reply to  yukon

Ucieczka przed niewygodnymi pytaniami wyszła najlepiej. Co to jest honor ten człowiek nie ma pojęcia. Wstyd

gosc
gosc
3 lata temu
Reply to  Mławianka

Razem z burmistrzem potrafia robic fikolki i biegac, wiecej nic.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  gosc

…czyli to co najważniejsze mają opanowane 😀 : fikołki i przewroty, a jak trzeba szybko się mieszkańcom wymykają, bo bieg z przeszkodami też na piątkę.

Cóż, kochani mieszkańcy sami sobie zafundowaliście po raz czwarty tego samego włodarza, bo uważaliście, ze to dobry wybór. Wybierzcie go raz piąty w przyszłych wyborach i pamiętajcie, żeby wybrać tych samych układnych radnych z jego komitetu.

Mława
Mława
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

My mieszkańcy powinniśmy szykować referendum bo nasze pisanie igadanie nic nie zmieni, Stowarzyszenie powinno zacząć bardziej być aktywnym uczestnikiem w sprawach społeczeństwa.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Mława

Jakie stowarzyszenie? To nie istniejące?

Zgodnie z prawem
Zgodnie z prawem
3 lata temu
Reply to  Mława

Czy to Stowarzyszenie o którym piszesz ma statut albo przynajmniej regulamin?
Czy to Stowarzyszenie jest wpisane do ewidencji?
Czy tylko kilka osób postanowiło tak nazwać swoje kółko zainteresowań?

87
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x