Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ulica Cegielnia zamknięta, a mieszkańcy skarżą się, że nie mają funkcjonalnego objazdu


Trwa budowa na mławskim odcinku nowej trasy „siódemki”. Jak każda przebudowa wiąże się to z utrudnieniami. O takich właśnie utrudnieniach i wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu na ulicy Cegielnia poinformował ostatnio urząd miasta. Mieszkańcy z kolei uważają, że wyznaczony objazd polną drogą jest niedostosowany do ruchu samochodowego. Miasto umywa jednak ręce i odsyła do wykonawcy robót.


– Rozpoczęła się budowa drogi ekspresowej S7 Olsztynek (S51) – Płońsk (S10) na odcinku Napierki – Mława. W związku z prowadzonymi pracami została wprowadzona została czasowa organizacja ruchu na ulicach w Mławie.

Na czas budowy drogi S7, zamknięta dla ruchu została ul. Cegielnia – wprowadzono objazd ul. Piaskową (droga gruntowa). Obowiązkiem wykonawcy robót drogowych jest utrzymanie w należytym stanie dróg, na których jest wprowadzony objazd. W przypadku pogorszenia się stanu dróg gruntowych, prosimy o kontakt z firmą STRABAG (biuro budowy w Nidzicy, ul. Kolejowa 27G, tel.: 89 651 19 30 lub 609 106 914) lub Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych w Warszawie (tel.: 22 209 25 00) – taką informację zamieścił w miniony piątek ratusz na swojej stronie.

– Rozumiemy że przy budowie trasy są utrudnienia dla użytkowników dróg niemniej wyznaczenie objazdu droga polną, która w żaden sposób nie jest dostosowana do ruchu samochodowego jest niedopuszczalne. Chciałabym aby Państwo sprawdzili w jakim stanie jest droga która mamy jako mieszkańcy ul.Cegielnia poruszać się. Nie mamy informacji jak będzie z komunikacją miejską, która docierała do nas. Czy fakt że nasza ulica nie jest jakoś ważna ulica pozwala aby traktować nas w ten sposób? – pisze jedna z czytelniczek, która interweniowała w urzędzie miasta w tej sprawie, jak się okazuje bezskutecznie.

Mniej obeznanych z topografią naszego miasta wypada poinformować, że ulica Cegielnia aż do pętli autobusowej jest asfaltowa. No i odsyłanie mieszkańców, aby dzwonili do wykonawcy czy inwestora w sprawie pogorszenia stanu ulic miejskich, delikatnie mówiąc jest kiepskim pomysłem.

Wiadomo także, że w kursowaniu linii nr 4 MKM dojeżdżającej do ulicy Cegielnia nastąpią zmiany. 

Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe MPDM Sp. z o.o., operator Mławskiej Komunikacji Miejskiej, poinformowało, że z uwagi na budowę drogi ekspresowej nr 7 i przebudowę skrzyżowania ulic Warszawskiej i Cegielnia, od 13 lipca 2020 r. do odwołania zostaną wprowadzone zmiany na trasie jazdy autobusów MKM na linii nr 4.

Na czas trwania robót zostaną zlikwidowane przystanki na całej długości ul. Cegielnia oraz przystanek Warszawska Topolowa. Z przyczyn technicznych (ryzyko uszkadzania autobusu przy zjeździe z ul. Warszawskiej) autobusy MKM nie będą przejeżdżały przez DK 7. Z przystanku przy ul. Warszawskiej PUZ autobus linii nr 4 skręci w ul. Okólną i dojedzie  na parking cmentarza komunalnego (ul. Kolbego), gdzie zostanie zorganizowana tymczasowa pętla. 

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawa
Mlawa
2 lata temu

Taaaa…..Bo w Mlawie najpierw cos sie robi a potem probuje udawać, że się mysli. Tak jest na ogół.

Krzysztof
Krzysztof
2 lata temu

I bardzo dobrze! Na rower a nie samochód w głowie. Chceta nowej siódemki? To bedzieta mieć! A jak się nie podoba to wyprowadzić się w inne miejsce!

tez z Mławy
tez z Mławy
2 lata temu
Reply to  Krzysztof

Łatwo napisać. Chciałbyś być na miejscu mieszkańców tej okolicy? Oni tam byli przed „budową siódemki”. I skąd wiesz, że oni akurat chcieli. Czytać w myślach potrafisz? Ratusz jak zwykle umywa ręce od niewygodnych spraw. Liczy się władza, układy, a nie dobro jakichś tam ludków, którym drogę dojazdową zamknęli. Teraz jest jeszcze lato, ale jeień/zima? tylko wspołczuć.

Mieszkanka
Mieszkanka
2 lata temu

Ten objazd to totalna porażka. Od Poziomkowej do Cegielni jest droga gruntowa, jeżdżą nią tiry do firmy transportowej , a nie jest ona przeznaczona do tego typu pojazdów. Po deszczu nie da się przejechać. Urząd Miasta odsyła do Strabag, a może by tak szanowny Pan Burmistrz przejechalby się tym niby objazdem? Zapraszamy Pana serdecznie najlepiej własnym autem.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

jest ulica rybacka super dojazd

zainteresowany
zainteresowany
2 lata temu

A to Pan Burmistrz nie reprezentuje mieszkańców, nie dba o interesy społeczności? Zapewne wie jak wygląda ten objazd. Na odcinku ul.Piaskowej (od ul.Cegielnia do ul. Poziomkowa) jest tak wąska droga, że nie ma możliwości żeby wyminęły się dwa samochody. Ten objazd to chyba z ruchem wahadłowym.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  zainteresowany

ulica rybacka super dojazd

zainteresowany
zainteresowany
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Taki super, to czemu tam objazdu nie ma?

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x