Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani w Strzegowie i Starym Brzozowie


Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Dzieje się tak, pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego.


W niedzielę, o godz. 14.45 w miejscowości Strzegowo, policjanci z posterunku w Strzegowie zatrzymali 51-letniego mieszkańca gm. Strzegowo, który kierował samochodem marki Audi A4 będąc w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Ponadto posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Także w niedzielę, o godz. 17.00, interweniujący patrol zatrzymał w miejscowości Stare Brzozowo, podejrzewanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Kierował samochodem marki BMW. 31-letni mieszkaniec gm. Wieczfni Kościelnej nie poddał się badaniu na zawartość alkoholu. Pobrano mu krew do badań. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zgodnie z art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x