Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wyższe kary. Czy to powstrzyma wywożenie śmieci do lasu?


Znacznie wyższe grzywny i przede wszystkim obowiązek posprzątania po sobie na własny koszt już wkrótce czeka na osoby, które wyrzucają śmieci do lasów.


Zaostrzenie kar zapowiedział ostatnio minister środowiska Michał Woś. Grzywna zostanie podniesiona z 500 zł do 5 tys. zł, a dodatkowo sąd będzie mógł nałożyć karę sprzątania lasu. Co ważne pięciokrotnie zwiększy się też liczba fotopułapek, które pomogą w ujęciu sprawców.

– Wszyscy chcemy mieć czyste lasy, a nie porozrzucane śmieci, butelki i – co gorsza – większe gabaryty, np. opony – powiedział minister.

Czy zmiana przyniesie oczekiwany skutek? Mamy nadzieję, biorąc pod uwagę fakt, że lasy powiatu przasnyskiego również toną w śmieciach. By natknąć się na widoki takie jak na zdjęciach, nie trzeba długo szukać.

Projekt zmiany przepisów czeka obecnie na rejestrację w wykazie prac Rady Ministrów.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ABC
ABC
3 lata temu

I bardzo dobrze niech podnoszą kary, wtedy jeden z drugim może się dwa razy zastanowi czy jechać i wyrzucić śmieci do lasu. Mławianie mogą zawozić śmieci na Uniszki, ale chyba większość o tym nie wie, więc rzuca byle gdzie byle się pozbyć.

Magdalena vel Grzywka
Magdalena vel Grzywka
3 lata temu

Mając na uwadze prośby forumowicza że nie ma gdzie wyrzuć butelki zostaną nie zwłocznie podjęte działania w celu rozwiązania problemu.

Wkurwi...
Wkurwi...
3 lata temu

Jakos nie widac tych koszy. Czy nie widzicie jaki jest syf kolo ławek

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Wkurwi...

Co ślepemu po oczach…
Prawie przy każdej ławce są kosze na śmieci.
Gorzej jest na niektórych ulicach gdzie całymi kilometrami nie ma koszy na śmieci, a są to trasy dzieci chodzących do szkoły.

Siedzacy
Siedzacy
3 lata temu

Niech wreszcie urzad miasta postawi kosze kolo ławek na ul marszałkowskiej i szpitalnej. Nie ma gdzie butelki wyrzucic

spidy
spidy
3 lata temu
Reply to  Siedzacy

podobnie na Dworcowej

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x