Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Znów wandale. Tym razem oświetlenie przy tężni


Jak podaje urząd miasta, w rejonie minitężni przy ul. Dworcowej w Mławie zostało zdewastowane oświetlenie. To kolejny w naszym mieście przykład niszczenia wspólnego mienia mieszkańców, którego naprawa będzie finansowana z ich pieniędzy.


Niszcząc mienie publiczne, wandal niszczy własność wszystkich mieszkańców – kupowaną ze środków budżetowych, na które składają się m.in. wpływy z podatków. Spójrzmy na nasze miasto właśnie jak na naszą własność – drogocenną i wyjątkową – o którą warto zadbać o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od tego, czy jest to kosz na śmieci, znak drogowy, wiata przystankowa, wiadukt czy budynek. Jeśli obserwujemy przypadki niszczenia tej własności, informujmy o tym odpowiednie służby: policję (tel.: 112 lub 997) lub straż miejską (tel.: 986 lub 23 654 64 34).

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
WKURZONY
WKURZONY
2 lata temu

Proszę usunąć słupek i kolejowy samochód parkować w garażu jaki kolej posiada.To chyba nie jest interwencyjny samochód ? TO NIE JEST PRYWATNY DWORZEC ADMINISTRACJI.A SŁUPEK NAPEWNO KOLEJ NIE ZAKUPIŁA .A WIĘC SKĄD JEST? NIECH SŁUŻBY TO SPRAWDZĄ.

Nijaki
Nijaki
2 lata temu

Dwukrotnie prosiłem o interwencje mlawska straz miejską(ona zgloszenie przyjela)i czekawszy na nia…i sie jej nie doczekałem przyjazdy.Dziekuje za taka „straż miejska”.Darmozjady!

wólka
wólka
2 lata temu

Dlaczego na dworcu kolejowym ciągle jest zajęte jedno stanowisko dla pana administratora.Ciekawe skąd ma słupek drogowy który nawet jak niema samochodu stoi i nie można zaparkować .To chyba nie jest prywatny parking tylko dla wszystkich? Służby powinny sprawdzić skąd na dworcu ten słupek drogowy kiedyś były dwa czy przypadkiem komuś nie ……….

chciwy
chciwy
2 lata temu

Zlikwidować meliny z siuwaksem i z fajami.

ADVOCEM
ADVOCEM
2 lata temu
Reply to  chciwy

Wątpię, czy to sie uda, zlikwidowac te meliny==’Na WÓLCE to tradycja od lat.

Kierowca
Kierowca
2 lata temu

* CALKOWITY ZAKAZ PISTOJU I ZATRZYMYWANIA SIE po lewej stronie. *

Kierowca
Kierowca
2 lata temu

Do wandalizmu pozwole sobie dołączyć punkt glupoty. Postawiono znak zakazu postoju i zatrzymywania się ul. Kosciuszki wyjezdzajac z Lidla w lewo. Ciekawe kto na taką bezmyślność wpadł ze 15 minut postoju dopuszczalne jest. Dzisiaj stal samochod godzinę. Trzeba byc totalnym bezmózgiem by wogole dopuszczać czas postoju. Wyjazd jest tak ograniczony co do widoczności z wyjazdu z Lidla, ze w ciągu minuty może dojść do wypadku. Przepraszam: Czy ktoś z wladz miasta mysli wogole? Czy ktoś w koncu ruszy te mozgownice i zacznie rozsądnie dzialac? Miesxkancy o wszystko musza się upominać na forum, korygować bezmyślność decydentów. Nic na prawde nie może powstać z logika w tym mieście ?!

Mlawiak
Mlawiak
2 lata temu

W każdym mieście są akty wandalizmu czy to miesto mniejsze czy większe, nie ma takiego miejsca raczej gdzie jest ład i porządek.

nowobogacki wlasciciel mlawy
nowobogacki wlasciciel mlawy
2 lata temu

Pani ambitna radna to powie to co zwykła mówić w każdej sprawie: JA SIĘ TĄ SPRAWĄ NIE INTERESOWAŁAM… Hahahahhaa!
A tak konkretnie to co to jest jakieś zdziwienie? To Meława – zaścianek województwa a nawet powiatu i tu takie historie są na porządku dziennym. A może raczej nocnym. Obywatele mieszkańcy nie dbają i rozwalają co popadnie, jak nie ich własność to nie szanują. Na przykład w mieście wojewódzkim Ciechanowie nie ma w ogóle takich historii, mamy prezydenta a nie burmiszcza i on pilnuje porządku jak Laki Luk. We mlawie to same daltony chodzą.

bylemwidzialem
bylemwidzialem
2 lata temu

W Ciechanowie, to dewastacja jest na potęgę. Nie dość, że dewastują, to mają ogromny problem z bezdomnymi, którzy swoje potrzeby fizjologiczne zostawiają w miejscach publicznych. Dewastują zresztą także w Przasnyszu, dlatego miasto stawia coraz więcej kamer monitoringu, niedługo nie będzie przestrzeni wolnej od kamer, ale niestety dewastacja trwa w Przasnyszu i w Ciechanowie w najlepsze.

TO==Ja
TO==Ja
2 lata temu
Reply to  bylemwidzialem

Nie pisz bzdur== czyżbyś, tym pisaniem chcial schlebiac mlawiakom, ze u nas nie jest tak źle.

Realista
Realista
2 lata temu

Takie akty wandalizmu powinny być surowo karane, żeby się kolenych wybryków odechciało takim mądralom.

Mam dwa zdania do ,,nowobogackiego właściciela mławy”. Raczej sqm jesteś ,,dalton” Ubliżanie zachowaj dla grona swoich znajomych, bo zapewne nie otaczasz się ludzimi bardziej rozwiniętymi od siebie. W Twoim Ciechanowie (mieście wojewódzkim), gdzie rządzi Prezydent jest spokój, sielanka. Nie ma żadnych, absolutnie żadnych aktów walndalizmu, przemocy, kradzieży i innych przestępstw. Na drogach kierowcy zawsze stosują się do przepisów. Prezyden (Lucky Luke) zaraz rozwiąże Straż Miejską i zamkną posterunek policji. Poprostu kraina mlekiem i miodem płynąca Żenada.

szczyt
szczyt
2 lata temu

Widać, że ktoś to zobił z premedytacją, złośliwie. Napracował się. W takich miejscach jak fontanny czy tężnie powinny być kamerki.

Zxzx
Zxzx
2 lata temu

Niech pilnuje pani radna i radni z tamtego terenu. Co mają do roboty. Jest jeszcze jeden ambitny co niby chciał radnym być niech pilnuje a nie spiskowac potrafi tylko, ten z wolki.

ADVOCEM
ADVOCEM
2 lata temu
Reply to  Zxzx

Najlepsze by bylo jak bys mógł zamknąć yen s e oj GŁUPI KACZY DZIÓB. a dlatego ze ci których wymieniłeś nie zasluguja, na taka ironie, a zwlaszcza KAMIL, DZIEKI KTOREMU WOLKA TROCHE ODRZYLA, pewnie z rana za duzo małpka, przekręciles, ze tak nie potrzebnie, ezczekasz myślę ze do tej j straty, przyczynili sie takie jelopy, jak TY.

Jusz jusz
Jusz jusz
2 lata temu
Reply to  ADVOCEM

Dzięki kamnilu wulka odrzyla? Chybas sam małpkie wypił przed śniadaniem hahaha

kiwi z Mławy
kiwi z Mławy
2 lata temu
Reply to  Jusz jusz

Jusz jusz, a co Ty zrobiłeś pożytecznego dla Mławy? Pochwal się nam 🙂 Czekamy i prosimy.

ADVOCEM
ADVOCEM
2 lata temu
Reply to  Jusz jusz

trzeba być naprawdę takim JEŁOPEM jak ty, aby nie doceniać działań tego młodego człowieka, KAMIL NIE PRZEJMUJ SIĘ TAKIMI OBSZCZY MÓRKAMI KTÓRYCH NA WÓLCE MASZ ==naprawdę wielu.

nie jest tak źle
nie jest tak źle
2 lata temu
Reply to  Zxzx

Pani radnej Zatorze wiele zawdzięcza, zresztą nie tylko Zatorze. Z sortownią węgla nie poradził sobie ani burmistrz ze sztabem prawników i urzędników, ani ówczesny radny. Ale gdzie diabeł nie może… Pani Sasiak dała radę zebrać grupę mieszkańców i SKUTECZNIE udało się pogonić węglarzy. Udało się wygrać Wólczanom i Zatorzanom trzy kolejne budżety obywatelskie, gdzie pomysłodawcami byli młodzi panowie z Wólki i Zatorza. Dzięki współpracy udało się wiele osiągnąć na tym krańcu miasta. Czasem ktoś jakąś głupotę odwali, ale to chyba zdarza się w każdej części Mławy i Wólka teraz nie jest szczególnie nawiedzana przez bezmózgich szkodników. Warto jednak zrobić COŚ, aby takie zdarzenia ukrócić, monitoring na pewno pomoże namierzyć, potem przykładnie ukarać, pokazać zdjęcia dewastatorów, może jakieś prace społeczne przy sprzątaniu miasta, ale w tych rejonach w których taki delikwent nabroił, Mieszkańcy na pewno zadbają o „gościa”, żeby się nie nudził

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x