Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Żołnierz przasnyskiej jednostki wojskowej uratował tonące dzieci


W poniedziałek 27 lipca dwie rodziny z dziećmi wybrały się, by popływać na kajakach na makowskim zalewie. Na dwóch kajakach pływało w sumie sześć osób. Na jednym – rodzice z pięcioletnią córką, a drugim rodzice z dwuletnim synem. Tego dnia o mały włos nie doszło do tragedii. Na szczęście w pobliżu znalazł się Daniel Machnowski, żołnierz z przasnyskiej jednostki.


Dorośli, którzy jak się okazało byli nietrzeźwi, nie zachowali ostrożności, w wyniku czego kajaki przewróciły się, a dzieci wpadły do wody.

– Zgłoszenie o wywróceniu się kajaków wpłynęło do straży o godzinie 15.44 – informuje starszy kapitan Bartosz Kołodziejski z Państwowej Straży Pożarnej. – Na miejsce zdarzenia natychmiast udały się 3 zastępy ratownicze. Po przyjeździe na miejsce straży pożarnej okazało się, że osoby poszkodowane były już na brzegu – dodaje.

Osobą, która ruszyła na ratunek  topiącym się, był żołnierz przasnyskiej jednostki wojskowej, kapral Daniel Machnowski, który akurat przejeżdżał przy zalewie. Nie zastanawiając się ani chwili zatrzymał auto na drodze i pobiegł ratować tonących.

Dzięki jego szybkiej reakcji i pomocy dwóch innych mężczyzn wszystko skończyło się dobrze. Policja obecnie prowadzi postępowanie przygotowawcze w tej sprawie.

źródło: infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gfd
Gfd
1 rok temu

Pozostali bohaterowie to piekarz i rzeźnik dlatego o ich się nie pisze tylko partyzant Macierewicza

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Gfd

Taaa, ja myślałem, że to człowiek człowieka ratował, a to żołnierz…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x